“Прогнозуємо, що ситуація з коронавірусом буде ускладнюватися”, – тернопільський епідеміолог

koronavirus-03-08-2020-1З початку нового року на Тернопільщині коронавірус забрав життя 27-ми людей. Медики прогнозують, що надалі ситуація буде ускладнюватися.

Про це розповів тернопільський лікар-епідеміолог Володимир Паничев, повідомляють на cторінці у Facebook Тернопільській ОДА.

– Прогноз наш полягає в тому, що ситуація буде ускладнюватися. На сьогодні ми оцінюємо ситуацію як доволі складну. Для саме такої оцінки послуговуємося такими критеріями. По-перше, за поточний рік ми вже зареєстрували 27 випадків смертей від коронавірусу. Це дуже багато. Якщо будуть зберігатися так темпи, то до кінця місяця ми ризикуємо втратити приблизно 70 осіб. По-друге, більше третини людей, які потребують госпіталізації, знаходяться в тяжкому стані й потребують кисневої підтримки. Наступним критерієм неблагополучної ситуації є великий відсоток позитивних результатів при дослідженні методом ПЛР. Коливається від 25% до 33% при рекомендованому критерію у 5%. Тобто 5 % позитивних результатів означає керованість епідситуації. Такі відсотки як у нас – ситуація некерована, – лікар-епідеміолог Володимир Паничев.

Вам також може сподобатися