Home Кримінал

Платформи онлайн-оголошень заполонили аферисти. Торгуйте та купуйте обачно!

t_1_20150306142639За минулі вихідні від шахраїв постраждали четверо жителів краю. Усі вони намагалися придбати товар онлайн.

Загальна сума збитків сягає майже 20 тисяч гривень. Найбільше втратила кравчиня з обласного центру, яка хотіла придбати тканину. Жінка оплатила понад 9 тисяч гривень за рулон, однак шити новий одяг їй так і не довелося. Жертва наївно повірила що сплачує безпечно. Посилання на оплату їй відправив зловмисник. Він заробив, а потерпіла втратила. За аналогічним сценарієм потрапив на гачок пройдисвіта ще один тернополянин, який купував планшет. Невідомий заробив 6700 гривень.

Алгоритм роботи злочинців працює наступним чином: шахраї, відправляють у «Viber» чи «WhatsApp» посилання схожу на форму онлайн доставки, в якому потрібно ввести усі реквізити банківської картки: номер, термін дії, CVV-код, та ініціали власника. Вводячи всі дані про Вашу банківську картку, ви даєте згоду шахраям зняти з неї кошти.
Щоб не попастися на вудку шахраїв, варто запам’ятати одне правило — ніколи, ні за яких умов не переходити за посиланнями, отриманими від третіх осіб. Всі операції по здійсненню угоди і проведенню оплати повинні виконуватися виключно на сайті, де хочете придбати товар.

Ще дві тисячі заробив невідомий аферист на мешканцю села Великі Бірки. Чоловік шукав газову плиту і натрапив на інтернет-злодія. Гроші за товар він перекинув на картку, однак товар до нього не дійшов. А мешканка Зборівського району не дочекалася куртки, натомість дві тисячі отримав черговий шахрай.

Ніколи не вводьте у будь-яку форму більше інформації, ніж номер Вашої банківської картки, вимагайте післяоплату, або ж оплачуйте лише завдаток.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар