Home Події

35 сиріт віком до 23 років перебувають на квартирному обліку у Тернопільській територіальній громаді

1e6c1b27aee1f20ae80ca45f0c738abd_preview_w440_h29035 сиріт віком до 23 років перебувають на квартирному обліку у Тернопільській територіальній громаді. Про це розповіла директорка міського центру соцслужб Тетяна Горбоніс. Де можуть поселитися діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування після інтернатних закладів та як держава допомагає їм.

Владиславу Пузакову 18років. Хлопець, каже, мешкає в соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування рік.

Владислав розповідає, коли поселився в гуртожиток, готувати не вмів. Спочатку цьому його вчила сусідка Уляна.

“Я її просив постійно. Вона мені допомагала готувати. Я помаленьку навчився. Потім мене навчив друг Вася готувати суп”, – каже Пузаков.

Після навчання Владислав почав шукати роботу. Два тижні тому хлопець влаштувався продавцем в супермаркеті. Щомісяця відкладає півтори тисячі гривень. Хоче після гуртожитку виїхати в Америку до своєї сестри.

Крім Владислава, в гуртожитку проживають ще 6 випускників інтернатних закладів. Про це розповіла директорка закладу Алла Береза. За її словами, тут проживають люди від 18 до 23 років. В гуртожитку є кухня, пральня, кімната для відпочинку та 7 кімнат, в яких живе по 2-3 особи.

“Створений для навчання до самостійного життя. Вони тут повинні зібрати собі кошти, в майбутньому йти на квартиру, самостійно влаштовуватися. Щоб вони вміли самі собі попрати, бо колись в інтернатних закладах такому не вчили. Зараз є будинки сімейного типу, то вони тепер більш адаптовані до життя. Як виходили з інтернатних закладів років 7 тому, то вони приходили і не знали, чому чай солодкий. Вони не знали ні прати, ні готувати. Всьому вчилися з нуля”, – каже Береза.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16-річного віку, мають право стати на квартирний облік. Про це розповіла директорка міського центру соцслужб Тетяна Горбоніс.

“У 2019 році четверо дітей Тернопільської міської територіальної громади мали можливість отримати компенсацію на придбання квартир. На той час їм була виділена сума 516 тисяч гривень. Відповідно до черг, відповідно до порядку, відповідно до рішення комісії. Потрібне житло придатне для проживання, в якому є всі комунікації, яке має не менше 31 квадратний метр площі”, – каже Горбоніс.

Також Тетяна Горбоніс повідомила, що наразі після 23 років отримати житло від держави сироти не можуть.

Людям старшим 23 років допомагає Благодійний Фонд “Майбутнє сиріт”. Цього року за програмою Фонду “Доступне житло” сироті 9 випускників-сиріт з Тернопільщини впродовж опалювального сезону отримують кошти для оплати комунальних послуг. Про це повідомила координаторка програми Ірина Вакалюк. За її словами, щомісяця до кінця березня випускники отримують 2000 гривень.

“Ця програма допомагає випускникам з категорії сиріт, які опиняються в складних життєвих обставинах. Підтримати саме фінансово. Наш фонд працює вже більше 14 років на теренах Тернопільщини. І ми бачимо, з якими запитами звертаються випускники. І розуміємо, що в сучасному світі дуже важко їм. Особливо тим випускникам, які мають дітей. Окремі з них є матері-одиначки. Окремі мають сімї, які перебувають у складних життєвих обставинах. І розуміємо, що така індивідуальна допомога буде найбільш значуща”, – каже Вакалюк.

Джерело: suspilne.media

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар