Home Події

У Тернопільській громаді зростає кількість хворих на COVID-19

shtab-11_02_2201roku11 березня у Тернополі відбулося засідання міського оперативного штабу, учасники якого в онлайн-режимі обговорили епідситуацію у Тернопільській громаді.

«Ми бачимо, яка складна ситуація із захворюванням зараз у сусідніх областях. Тенденція до погіршення епідситуції зберігається і на Тернопільщині. Тому, щоб не потрапити в «червону» зону карантину, кожному з нас необхідно вести себе відповідально та неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів», – наголосив під час засідання міський голова Сергій Надал.

Зі слів медиків, через велике навантаження на роботу лікувальних закладів міста, що пов’язане із зростанням кількості хворих на COVID-19, котрі потребують госпіталізації, найближчими днями може спостерігатися брак молодшого і середнього медперсоналу у міських лікарнях.

«Тому ми звертатимемося до НСЗУ з проханням про додаткове фінансування для тих медпрацівників, які прийдуть на допомогу лікарям, – додає Сергій Надал. – Крім того, хочемо звернутися до керівництва вищих навчальних медичних закладів і медичних коледжів з проханням посприяти і залучити студентів-медиків до волонтерської діяльності у цей складний час».

Заслухавши виступи медиків та інших учасників засідання, на штабі було прийнято і ряд інших важливих рішень:

  • в разі збільшення кількості хворих (понад 75% завантаженості передбачуваних ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19), розгорнути додаткові ліжка для забезпечення надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19;
  • не припиняти навчання у школах Тернополя. Тимчасово зупинити навчання лише в тих класах, де є значна кількість хворих. Заняття у закладах освіти проводити в межах однієї групи чи в межах одного класу;
  • заборонити масові загально-шкільні та позашкільні заходи;
  • рекомендувати правоохоронцям вжити заходи щодо тих підприємців, які не дотримуються  вимог Постанови КМУ №1236 від 07.02.2021 року та сприяють поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • запровадити посилені заходи контролю за дотриманням на території ТМТГ встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів, що відповідають «помаранчевому» рівню епіднебезпеки, згідно з Постановою КМУ № 104 від 17.02.2021 року.

Повним текст рішення штабу можна переглянути у рубриці «Про COVID-19».

Нагадуємо жителям Тернопільської громади, що  Постановою Кабінету Міністрів від 17 лютого 2021 р. № 104 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236, продовживши дію карантину до 30 квітня 2021 року. Також, з 24 лютого в Україні діють чотири рівні епідемічної небезпеки, за якими встановлюються ті чи інші обмежувальні заходи.

Помаранчевий рівень, в якому зараз перебуває і Тернопільська область, встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Він сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня. На червоному рівні передбачається введення жорстких карантинних обмежень, які діяли під час січневого нокдауну.

З переліком обмежень та заборон, що встановлені для «помаранчевого рівня небезпеки, можна ознайомитися тут.

Наголошуємо, що дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних. При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар