Home Кримінал

Мешканці Тернопільщини потрапили у шахрайську пастку

internet-shoppingПрацівники поліції відкрили одинадцять кримінальних проваджень за фактом шахрайств. Всі потерпілі здійснювали покупки в мережі Інтернет й потерпали від рук аферистів, які хотіли підзаробити незаконним способом.

Незважаючи на те що схема вже стара, від неї щодня потрапляють все нові громадяни. Спершу покупці знаходять на різноманітних сайтах дописи про продаж товару. Продавець одразу просить здійснити повну передоплату, як гарантію покупки. Краяни переказують готівку, а вже згодом розуміють, що їх ошукали, адже товару вони так й не отримують. Так, дев’ятеро заявників переказали майже 19 000 гривень за бажане майно.

Ще двоє громадян продавали одяг. Покупці скидали їм фейкові посилання, аби жителі Тернопільщини заповняли персональні дані, як власники карткових рахунків. Як тільки потерпілі це робили з їх електронних гаманців знімали заощадження. Аферисти збагатися за кошт громадян на суму понад 6000 гривень.

Відомості про події внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:
• завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
• нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
• не здійснюйте оплату в обхід системи. Якщо сайт пропонує здійснити онлайн-оплату через банківські сервіси, а продавець наполягає на переказі грошей на картку, це одна з ознак шахрайства;
• читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар