Home Самоврядування Медицина

На Тернопіллі циркулює британський штам коронавірусу: перебіг важчий, смертність вища

koronavirus-30-06-2020-zelena-zonaЛише за останній тиждень на Тернопіллі захворюваність на COVID-19 зросла на 51,5%. При цьому, медики говорять про циркуляцію в області нового британського штаму коронавірусу, який має складніші симптоми і наслідки.

Клінічні прояви хвороби змінилися. Про це під час засідання Тернопільського міського штабу для боротьби з коронавірусом повідомила головна санітарна лікарка області, директор обласного лабораторного центру Оксана Чайчук.

— Я мала розмову з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я, які проводили скринінг захворюваності і штамів вірусу. За їхніми даними, практично на всю територію України вже зайшов британський штам коронавірусу. Його характеризує важчий перебіг хвороби, коротший інкубаційний період, набагато більша розповсюджуваність і вищий відсток смертей. Це ми зараз і бачимо, — говорить Оксана Чайчук.

Зі слів медиків, тепер побільшало хворих та летальних випадків серед людей більш молодшого віку, які не мають супутніх захворювань. Багато хворих і в групах ризику. Зокрема, йдеться про лікарів, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом та освітяни, які контактують з великою кількістю людей.

— За навними показниками ситуація у Тернополі є нестабільною та у будь-який момент може погіршитися. Тому, вважаю, що потрібно напрацьовувати більше обмежувальних заходів, аби не допустити «скачку» захворюваності та виходу ситуації з-під контролю, — додала головна санітарна лікарка області.

Джерело: Тернополяни

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар