Home Події

Cиноптики приголомшили прогнозом погоди на Великдень і травневі свята

kviten-doshhСиноптики прогнозують, що погода в Україні на Великдень, 2 травня, буде холодною, і в цілому квітень-травень цього року будуть “нестійкими”, зі зміною ситуації кожні 4-5 днів.

За словами народного синоптика Леоніда Горбаня, в цьому році традиційної травневої спеки чекати не варто. Він каже, що Великдень збігається з хвилею похолодання, пише Апостроф. “Після Великодня йде 5-та хвиля, 17-та хвиля, 33-тя хвиля – це хвилі похолодання. Значить, травень буде прохолодним і такої спеки, яка зазвичай буває в травні, вже не буде”, – зазначив Горбань. Також синоптик додав, що в 2021-му році буде дуже неврожайний рік, яких не було останні сім років.

Вазіра Мартазінова, заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН каже, що в квітні, як і в травні, буде нестійка погода. “Весна в цьому році затяжна, погодні умови зараз дуже нестійкі. Може бути не одна хвиля холоду і не одна хвиля тепла і в квітні, і в травні. Тепер це нормально для нас – кожні 4-5 днів зміна погоди”, – зазначає метеоролог. Вона додала, що довгоочікуване потепління прийде вже з другої половини квітня. І по цим дням можна буде судити, якою буде погода в травні. “Потрібно дочекатися 15 квітня. Там вже і кліматична температура буде вище, і окремі дні будуть дуже теплими. До речі, за ним можна буде визначити, яким буде травень.

Травневі дні не будуть кращі, ніж ті теплі дні у квітні”, – заявила Мартазінова. Пасха, найімовірніше, буде прохолодною “Мабуть, у день Світлого Воскресіння температура може навіть трохи знизитися, Великдень буде прохолодним, хоч і без опадів, але не дуже радісним, не відкрите небо”, – говорить вона. При цьому відразу після свята буде теплий тиждень, але в цілому місяць буде відносно прохолодним порівняно з попередніми роками.

Зазначимо, що згідно з народними прикметами, по погоді на Благовіщення (7 квітня) судять про погоду на Великдень. А цей день був дуже холодним і з опадами.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар