Home Події

На Тернопільщині триває реформування інтернатних закладів

4Завдяки проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який передбачає реформування інтернатних закладів, на Тернопільщині протягом останніх років вдалось зменшити кількість дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду та виховання, на 35,4 %. У пілотний закладах – на 58 %.
Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час засідання міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду.
«Кращим прикладом реформування є перетворення комунального некомерційного підприємства „Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини”, на базі якого заплановано створити центр реабілітації та розвитку дитини. Активно ведуться роботи з оснащення приміщень під нові види послуг, відкрито реабілітаційне відділення, працівники пройшли перепідготовку. Майже вдвічі зменшилась кількість дітей перших років життя, які проживають у закладі, скоротились терміни перебування. За два роки жодна дитина після будинку дитини не була влаштована до інтернатного закладу, більшість повернулись до своїх сімей, решта усиновлені чи влаштовані до сімейних форм виховання. І це добрий показник», – зазначив Володимир Труш.

Як поінформував начальник служби у справах дітей адміністрації Ростислав Дрозд, для унеможливлення потрапляння дітей в інтернатні заклади розвиваються сімейні та наближені до сімейних форми виховання дітей.

«Протягом 2019–2020 років створено 4 дитячих будинки сімейного типу, до яких влаштовано 25 дітей, до існуючих ДБСТ довлаштовано 8 дітей, створено 7 прийомних сімей, влаштовано 16 дітей. Разом з тим, влаштування до сімейних форм виховання потребують 79 дітей», – зазначив Ростислав Дрозд.
Як розповів керівник проекту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» Володимир Кузьмінський, Тернопільщина – одна з чотирьох областей, де реалізовується пілотний проект.

«Ми вже бачимо позитивну динаміку і конкретні результати. Це спільна праця і обласної державної адміністрації, і обласної ради, і команди проекту. 1 червня 2020 року затвердив план заходів з реалізації II етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Ним передбачено створення механізмів забезпечення прав та інтересів дітей у процесі реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Адже реформування закладів інституційного догляду і виховання має здійснюватися в найкращих інтересах дітей. Це означає, що рішення стосовно кожного закладу має прийматися виважено», – констатував Володимир Кузьмінський.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар