Home Кримінал

Правоохоронці нагадують про небезпеку фішингових ресурсів

Hakerska-atakaФішингові ресурси створюють аферисти для отримання банківських реквізитів та конфіденційної інформації громадян. Надалі зібрані дані вони продають або використовують для злочинів, зокрема вимагання або викрадення грошей.

Днями за такою схемою зловмисники ошукали двох жителів Тернопільщини на майже 30 тисяч гривень. Постраждалі продавали товари на інтернет-платформах оголошень. До них телефонували псевдо -покупці для нібито узгодження умов купівлі. Зловмисники надсилали їм фішингові посилання, за якими продавці вводили свої банківські дані. В результаті шахраї привласнили гроші з рахунків потерпілих.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або у месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані будь-то дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:
- купувати товари лише на перевірених сайтах;
- не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;
- уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
- нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар