Home Події

На Тернопільщині запровадили карантинний режим через небезпечну рослину

1_ambroziaАмброзія полинолиста – один з небезпечних карантинних бур’янів, що росте на Україні. Через поширення на площі 59, 103 га. на території Тернопільської області запроваджено карантинний режим.

Землевласники та землекористувачі зобов’язані виконувати заходи по локалізації та ліквідації карантинного організму, які затверджені розпорядженнями голів відповідних районних державних адміністрацій.Про це йдеться на сайті ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

Фітосанітарні інспектори Держпродспоживслужби закликають жителів Тернопілської області знищувати амброзію полинолисту ще до початку її цвітіння.Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки розпочали моніторинг території області на виявлення карантинних видів бур’янів в т.ч і на виявлення амброзії полинолистої, а також проводити інвентаризацію старих вогнищ амброзії полинолистої.«Необхідно пам’ятати, що тільки спільними зусиллями можна призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої», – йдеться в повідомленні.

До слова, пилок амброзії викликає в людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. В пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку антигени потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар