680_600ee9ca990fcТернополяни можуть подати заяву про намір укласти шлюб до органів РАЦС онлайн.

Про це повідомили на сторінці Міністерства юстиції України у соцмережі Facebook.
У Мін’юсті розповіли, як зареєструвати шлюб онлайн всього за кілька кроків.

1. Реєстрація на сайті Міністерства юстиції України.

Необхідно перейти за посиланням і натиснути на кнопку “Первинна реєстрація”. Після цього потрібно буде вказати логін, електронну пошту, ПІБ і підтвердити реєстрацію. Потім потрібно натиснути кнопку “Вхід”.

2. Подача заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Потрібно вибрати відділення ЗАГС, дату і час проведення церемонії. При виборі дати варто звернути увагу, що шлюб реєструється через місяць з дня подачі заяви.
Шлюб можна зареєструвати раніше закінчення терміну в місяць при наявності особливих причин: вагітність нареченої, народження дитини, загроза для життя нареченої або нареченого. Особливі причини повинні бути підтверджені документально.

3. Оплата послуг.
Після подачі заяви пара повинна сплатити державне мито і відповідні податки.

4. Заява.

Для чоловіка і жінки потрібно заповнити особистісні дані:
місце народження;
місце проживання;
громадянство;
стосунок до військової служби;
документ, що засвідчує особу;
у разі наявності – документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу.

Оригінали зазначених документів пред’являються при особистому зверненні заявників до відділу ДРАЦС, в разі якщо не підписується КЕП (кваліфікований електронний підпис).

5. Підпис заяви.
Заяву потрібно підписати за допомогою КЕП нареченого і нареченої, зберегти і відправити. У день надходження заяви співробітник РАГС встановлює дату державної реєстрації шлюбу з накладенням Кеп.
Варто відзначити, що в разі відсутності КЕП необхідно відвідати обраний відділ протягом 3 робочих днів з моменту отримання повідомлення про розгляд звернення і особисто підписати заяву.