«Пакунок малюка» чи компенсація: з 1 липня батьки можуть обирати

01_1625202542Із 1 липня офіційно вступає в силу право вибору для батьків – обирати між натуральною допомогою «Пакунок малюка» та її грошовою компенсацією в обсязі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років.

Про це повідомляє ТСН.

«Проте, фактично, вибору не існує – тендерні закупівлі «Пакунків малюка» досі не відбулись. А вибір на користь грошової компенсації не дає можливості отримати її відразу у пологовому будинку (як «пакунок») або, принаймні, онлайн», – зазначили у відомстві.

Для оформлення компенсації необхідно пройти низку процедур:

– відкрити спеціальну картку у відділенні Приватбанку;

– звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з папкою документів (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідка з пологового будинку про неотримання «Пакунка малюка» у натуральній формі) та написати заяву.

Цю заяву мають розглянути не пізніше ніж за два місяці і кошти надійдуть на картку. «Користуватися карткою можна виключно в обраному Міністерством соціальної політики переліку онлайн та офлайн магазинів», – наголошують у відомстві.

Також додають, що від липня 2021 року сума грошової компенсації становить 6 039 грн. Проте аудит Рахункової палати України виявив, що цих коштів недостатньо, аби придбати набір з «Пакунка малюка» вроздріб у магазинах – для цього знадобиться щонайменше 9 000 грн.

Цей пункт постанови чинний лише для батьків, чиї малюки народились від 01.07.2021.

Вам також може сподобатися
Comments