Поліцейські Тернопільщини встановлюють телефонних шахраїв, які привласнили гроші з електронних гаманців тернополян

grivni-300x2971Збій системи, збільшення кредитного ліміту або несанкціонований доступ до рахунків: саме під такими приводами до власників карткових рахунків телефонують аферисти. Двоє тернополян повіривши зловмисникам, втратили майже 34 тисячі гривень.

Одна з потерпілих повідомила телефоном персональні дані від своїх електронних гаманців. За лічені хвилини вона отримала сповіщення, що з поточного рахунку зникло 6300 гривень, а з кредитного – 19 000 гривень. Інша тернополянка втратила близько 9000 гривень, які зловмисники перерахували на інший рахунок.

Відомості про події поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Поліцейські Тернопільщини звертаються до власників банківських рахунків:
• не повідомляйте ПІН-код картки та в жодному разі не зберігайте їх у гаманці чи разом з карткою;
• не повідомляйте персональні дані (ПІН-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку.

Працівники фінансових установ ніколи не перевіряють персональні дані. Окрім цього, не потрібно розголошувати коди, які приходять на мобільний номер, та набирати на телефоні невідомі комбінації цифр.

Вам також може сподобатися