Пам’ятайте: здійснюючи покупки в інтернеті, можете стати жертвою аферистів

internПоліцейські Тернопільщини неодноразово застерігали мешканців краю про шахрайство пов’язане з покупками в мережі Інтернет. Однак, незважаючи на це поліцейські продовжують документувати нові факти злочинів.

Як показує практика, зловмисники заманюють покупців товарами зі значними знижками, але при цьому обов’язковою умовою являється передоплата. Як тільки кошти надходять на рахунки аферистів, вони зникають із привласненими грішми.

Від таку виду злочину потерпіла й жителька обласного центру. Жінка здійснила передоплату в розмірі понад 1000 гривень за покупку неіснуючих меблів.

Ще одна потерпіла продавала товар. До неї телефонував псевдопокупець для нібито узгодження умов купівлі. Зловмисник надіслав їй фішингове посилання, за якими тернополянка ввела свої банківські дані. В результаті шахрай привласнив майже 7 тисяч гривень з рахунку заявниці.

Відомості про подію працівники поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці наголошують про прості правила, як не стати жертвами інтернет-шахраїв:

– перевіряйте інформацію про продавця, почитайте відгуки про нього в інтернеті;

– при надходженні товару перевірте його на пошті;
– використовуйте функцію післяплати;
– не повідомляйте реквізити вашої картки, які маєте право знати лише Ви: термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон.

У разі, якщо Ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до поліції за номером «102»

Вам також може сподобатися