Підтверджено кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Тернопільської міської територіальної громади

kreditnyiy-rating-13_07_2021Днями Національне Рейтингове агентство  «IBI-Rating» повідомило про підтвердження кредитного рейтингу Тернопільської міської територіальної громади на рівні uaBBB+ з прогнозом « у розвитку» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invA.

Відповідно до результатів, рівні рейтингів відображають достатню спроможність муніципалітету розраховуватися за своїми зобов’язаннями та високу інвестиційну привабливість. Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. Позначення «+» вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії.

Під час оновлення рейтингів було враховано наступні складові:

1. Структуру економічного комплексу та динаміку ключових показників

Громада має розвинутий та диверсифікований промисловий комплекс. Найбільш розвинутими галузями промисловості Тернопільської МТГ є: харчова, легка, хімічна, машинобудівна та фармацевтична промисловість. Значення ряду показників соціально-економічного розвитку в перерахунку на одного мешканця є вищими, ніж по Україні в цілому. Зокрема: обсяг роздрібного товарообороту, обсяг введення в експлуатацію житла; обсяг капітальних інвестицій, питома вага працездатного населення та рівень його зайнятості. При цьому деякі показники економічного розвитку мають нижчі значення, ніж по Україні в цілому (обсяги реалізації промислової продукції, зовнішньоторговий оборот товарами, рівень середньомісячної заробітної плати).

2. Рівень бюджетного забезпечення громади та боргове навантаження

Тернопільська МТГ має прийнятний рівень бюджетної забезпеченості: обсяг доходів бюджету у перерахуванні на 1 мешканця складає 7,7 тис. грн (проти 7,5 тис. грн по Україні в цілому). Незважаючи на застосування карантинних обмежень, власні доходи бюджету громади за результатами 2020 року зросли на 6,77% у порівнянні з 2019 роком та склали 1,73 млрд грн. Профіцит бюджету за результатами 2020 року склав 49 млн грн (проти 14 млн грн за результатами 2019 року). Бюджет МТГ має помірний рівень ліквідності та низький рівень прямого та гарантованого боргового навантаження. Обсяг консолідованого боргу є значним, але тиск на бюджет дещо мінімізується завдяки тривалому періоду кредитування з рівномірним графіком погашення та невисокими процентними ставками.

3.Потенціал для розвитку бізнесу та залучення інвестицій

Тернопільська МТГ має значний агропромисловий та туристичний потенціал, зумовлений наявністю родючих ґрунтів, водних ресурсів та зелених зон для відпочинку. Громада має достатню кількість земельних ресурсів та нерухомого майна, що можуть бути використані для ведення підприємницької діяльності. Місцева влада проводить прозору та ефективну промислову та інвестиційну політику, спрямовану на розвиток малого бізнесу, підтримку місцевих виробників та розширення міжнародного співробітництва. У громаді працює 70 підприємств з іноземними інвестиціями з 29 країн світу. Перевагою громади з точки зору залучення інвестицій є наявність успішного досвіду реалізації інфраструктурних проєктів, в тому числі, за рахунок кошті міжнародних інвесторів.

Як інформує «ІВІ-Rating», для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Вам також може сподобатися