В селі на Зборівщині виявили небезпечний шкідник картоплі

6d8fe365b6a88829faf4c6b4ce75beb3_MВ селі Оліїв Зборівської ОТГ фахівці Держпродспоживслужби виявили золотисту картопляну нематоду.

Цей шкідник – карантинний організм, обмежено поширений на території України, який наносить значну шкоду сільському господарству. Особливо великої шкоди завдає на присадибних ділянках та на полях, де картопля вирощується з порушенням дотриманням сівозмін і повертається на попереднє місце вже на 2-3 рік.

«Державний фітосанітарний інспектор під час моніторингу посадок картоплі на присадибних ділянках, виявив небезпечний регульований шкідливий організм – золотисту картопляну нематоду (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens) у с. Оліїв Тернопільського району на площі 2,0 га. Це підтверджується висновком фітосанітарної експертизи ДУ «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія», – йдеться у повідомленні служби.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації на даній ділянці запроваджено карантинний режим та затверджено заходи по локалізації та ліквідації шкідника.

Зазначимо, що хворі рослини за сильного ступеня ураження мають пригнічений вигляд, передчасно жовтіють, відстають у рості та розвитку, їхня коренева система набуває „бородатого” вигляду. На коренях рослин-живителів навіть неозброєним оком можна побачити численні цисти нематод. У зараженої рослини знижується рівень фотосинтезу, і як наслідок цього – зменшується її біомаса. Падає товарна цінність новоутворених бульб, погіршується їхня якість – зменшується вміст сухої речовини, крохмалю, білку, вітаміну С.

Вам також може сподобатися