Уродженець Тернополя очолив УГКЦ в Австралії, Новій Зеландії та Океанії (ФОТО)

dsc0994712 липня 2021 року відбулася інтронізація єпарха Мельбурнського, уродженця Тернополя Владики Миколи Бичка в катедральному соборі Верховних апостолів Петра і Павла. Разом з цим розпочалось його служіння як єпископа Мельбурнської єпархії для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Про це повідомляють на сайті УГКЦ.
Як розповідає “Свобода”, під час інтронізації була зачитана Папська булла і Патріарший декрет про іменування і проголошення владики Миколи Бичка правлячим єпископом єпархії святих Петра і Павла з осідком у Мельбурні.
Визнання віри новий єпископ Мельбурнський УГКЦ склав на старовинному Євангелії, виданому у 1891 році в Києво-Печерській лаврі.
На Літургії був присутній посол України в Австралії Микола Кулінич та представники влади міста Мельбурна і громадських організацій Австралії.

У своєму подячному слові владика Миколай Бичок подякував Богові і батькам за дар життя, висловив велику вдячність за довіру Святішому Отцеві Франциску, Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу та владикам Синоду Єпископів УГКЦ, своїм попередникам. Він також подя

Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року. Навчався в Україні та Польщі, здобув ліценціят з душпастирського богослов’я. 17 серпня 2003 р. склав довічні обіти, а у 2005 р. отримав ієрейські свячення. Душпастирював в храмі Матері Божої Неустанної помочі в Прокоп’євську (РФ), був настоятелем монастиря Отців Редемптористів та парафії в Івано-Франківську, провінційним економом. Від 2015 служив на парафії святого Івана Хрестителя в Ньюарку, США, Філадельфійської архієпархії УГКЦ. 15 січня 2020 р. призначений правлячим єпископом єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ з осідком у Мельбурні після зречення з цього уряду владики Петра Стасюка. Мельбурнська єпархія УГКЦ розпочала свою історію у 1958 році як Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії. Першим апостольським екзархом був уродженець Збаража, преосвященний владика Іван Прашко. Екзархат був піднесений до рівня єпархії у 1982 році.

Вам також може сподобатися