Home Події

У Тернополі стартував V ювілейний Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять»

fetival-gonchariv-2021-ne-svyati-gorshki-liplyat27 серпня у Тернополі стартував V ювілейний Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять».

Проходитиме дійство до 29 серпня в парку ім. Т. Шевченка поблизу центрального фонтану.

Під час урочистого відкриття з вітальним словом до організаторів та учасників фестивалю звернувся міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Дуже приємно, що така велика кількість гончарів, справжніх гуру своєї справи, знайшла час приїхати у ці дні в Тернопіль з різних куточків України. Ми радіємо, що це уже п’ятий ювілейний фестиваль у нашому місті, який став не лише традиційним, а й очікуваним і бажаним, – зазначив Сергій Надал. – Дякую організаторам, партнерам фестивалю і учасникам за те, що зберігаєте та примножуєте українські національні традиції та цінності, адже традиція гончарства походить ще з часів Київської Русі, трипільської культури. А ваша тема «Княжа доба» – це, мабуть, якраз та доба, коли Україна мала найбільший та найшвидший розвиток як культурний, так і матеріальний. Тож сподіваюся, що сьогодні кожен з присутніх гостей свята знайде щось своє з цієї доби, спробує зробити власний виріб, а майстри гончарної справи – подарують неймовірні враження та емоції».,

Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять» – це не просто можливість виліпити свій власний глиняний витвір мистецтва, це унікальний збір найкращого з творчого середовища України та з-за кордону.

Цьогорічна тема фестивалю «Кераміка княжої доби», і в контексті цієї теми на тернополян і гостей міста очікують: глиняні бої, гончарські майстер-класи, конкурси, лотерея серед відвідувачів, справжні лицарські бої, лучний тир, тестування та майстер-класи від психологів! А ще сьогодні буде вогняне шоу, випал скульптури і презентація книги Лариси Ніцой.

Запрошуємо жителів Тернопільської громади познайомитися зі світом українських традиційних ремесел та розкрити у собі творця.

Проєкт «Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять»» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Організатори: Тернопільський обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Тернопільська міська рада, Громадська організація «Партнерство», Громадська організація «Не святі горшки ліплять».

240791186-3130945157192023-808134344140513475-n

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар