Цієї осені тернополяни переведуть годинники на зимовий час

1571726814_asy-obekty-osen-16192Коли виконує перехід на зимовий час 2021 Україна, які нюанси варто враховувати і про що важливе пам’ятати – розібрався УНІАН.

Переведення годинників на літній і зимовий час 2021 Україна намагалася скасувати наприкінці цієї зими. Проте Рада не змогла скасувати перехід на літній час – і тепер на українців чекає ще одне переведення годинників у жовтні 2021 року. Цього разу країна повертається на зимовий час.

В Україні почали переводити годинник у квітні 1981 року. А в роки незалежності Кабінет міністрів розписав всю процедуру у своїй травневій постанові №509 двадцятип’ятирічної давності.

Як і наказує документ, перехід на зимовий час 2021 пройде в останню неділю жовтня. Стрілки годинника на годину назад повернуться в зазначену ніч (це 31 жовтня 2021) рівно о четвертій годині ночі.

Багато вчених відзначає, що сезонне переведення годинників провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, адже воно змінює біологічні ритми людини. У свою чергу любителі перевести стрілки говорять про економію електроенергії: тобто ділова активність людей як би зсувається на більш світлий час доби.

Так чи інакше, практика переведення годинників досі зберігається в сотні країн. У той же час ті ж Штати і Канада переходять на літній час не повністю (низка регіонів там стабільно живе за зимовим часом).

А ось країни Євросоюзу в більшості своїй бажають зберегти постійним літній час. І щоб “київський час” відповідав європейським стандартам (тобто “часовий дисбаланс” не заважав економічним і дипломатичним питанням) Україна і відправила на доопрацювання законопроект про скасування літнього часу.

Відтак поки що Україна переводить годинник на зимовий час – і чекає рішення депутатів, чи потрібно буде переводити годинник на літній час в 2022 році.

Джерело: unian.ua

Вам також може сподобатися