Home Гроші

Розпочався прийом проєктів на «Громадський бюджет-2022» Тернопільської міської територіальної громади

Budjet-2022-feed-1Сьогодні, 1 вересня, стартує «Громадський бюджет-2022» Тернопільської міської територіальної громади – конкурс, який надає можливість кожному жителю долучитися до розподілу частини коштів з місцевого бюджету шляхом створення проєктів для покращення інфраструктури у населених пунктах громади та голосування за них.

Прийом проєктів на участь триватиме з 1 до 30 вересня 2021 року.

На реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету у наступному році передбачено 16 930 839 гривень. З цієї суми 30% коштів будуть спрямовані на малі проєкти, а 70% – на великі.

Хто може подати проєкт? Автором проєкту може бути як одна особа, так і група осіб (у цьому разі проєкт подається одним із авторів). Це можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, та на момент подання проєкту досягли 16-річного віку.

Які проєкти та з яким бюджетом можуть бути подані? До участі у конкурсі приймаються малі проєкти (вартість реалізації проєкту – від 1000 до 500 000 гривень) та великі проєкти (від 500 000 до 2 000 000 гривень).

Проєкти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури громади (наприклад: вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, територій школи, медичних закладів, тощо).

У разі, якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, вона повинна належати до власності територіальної громади та не перебувати у власності /користуванні фізичної та/або юридичної особи (окрім ОСББ). Результат проєкту має бути загальнодоступними та безкоштовним для всіх жителів громади.

Звертаємо увагу! Заборонено подавати проєкти для реалізації на території тих установ, організацій, де в попередні три роки вже відбувалася реалізація проєктів-переможців Громадського бюджету.

Як подати проєкт? Проєкт подається особисто автором або одним із авторів проєкту:

  • у паперовому вигляді у Центрі надання адміністративних послуг (м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 6);
  • в електронному вигляді, шляхом заповнення відповідної форми на Е-сервісі «Громадський бюджет».

Впродовж семи календарних днів з дня подачі проєкту автору необхідно підтвердити підтримку поданого проєкту голосами не менше 15-ти жителів громади, ідентифікованих на порталі за допомогою Bank ID/Mobile ID через Е-сервіс «Громад ський бюджет».

Кожен автор може подати не більше, аніж один великий та один малий проєкти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету у 2022 році.

Уже наступного тижня для авторів будуть проводитися консультації щодо складання та заповнення проєкту. Про  час та місце їх проведення буде повідомлено додатково на сайті Тернопільської міської ради (слідкуйте за анонсами).

З Положенням про Громадський бюджет можна ознайомитися тут.

Детальна інформація щодо Громадського бюджету усіх років доступна на сайті міської ради у розділі “ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ” (Фінанси громади-Громадський бюджет)

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар