Home Самоврядування Транспорт

Заради нової об’їзної дороги навколо Тернополя викуповують землю

Shema-obyiznoyi-dorogi-1024x819-1Тернопільська обласна державна адміністрація до кінця 2021 року має викупити 56 земельних ділянок на території Байковецької та Великобірківської громад. Там прокладуть першу чергу нової Північної об’їзної дороги навколо Тернополя.

– Об’їзна дорога Тернополя позначена в нашому амбітному плані, це невеликий відрізок траси – 8,6 кілометра. На її будівництво залучено й міжнародні кошти, зокрема з викупу земельних ділянок. Обласна державна адміністрація проводить викуп цих ділянок. Ми зі своєї сторони завершили проєктування вказаної об’їзної дороги, вже наявні дві експертизи щодо будівництва обходу Тернополя та транспортної розв’язки. Готові й проєктно-кошторисна та тендерна документації. Спільно з «Укравтодором» плануємо провести міжнародні закупівлі послуг, – повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Довгошия.

Нагадаємо, угода про фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту будівництва першої черги Північної об’їзної Тернополя на суму 20 млн. євро із Державним агентством автомобільних доріг України була підписана ще 17 грудня 2018 року в Брюсселі. Нова дорога з’єднає населені пункти Шляхтинці та Смиківці і дві міжнародні автомобільні траси – М-12 на ділянці Тернопіль – Хмельницький та М-19 на ділянці Тернопіль – Дубно. Таким чином обласний центр частково звільниться від потоків транзитного транспорту, особливо на вулиці 15 Квітня. Крім того, це суттєво покращить екологічну ситуацію і безпеку руху в Тернополі.

Пропускна спроможність дороги становитиме 40 тисяч автомобілів на добу. Дорога матиме чотири смуги руху та розподільчу смугу шириною не менше 13 метрів, що в майбутньому дозволить розширити її до шести смуг у разі зростання інтенсивності руху.

Джерело: Тижневик “Номер один”

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар