Home Самоврядування Освіта

На «Шкільний громадський бюджет 2022» Тернопільської громади учні подали 120 проєктів

2130 вересня завершився прийом учнівських проєктів на «Шкільний громадський бюджет 2022», який тривав впродовж місяця.

Цьогоріч участь в конкурсі взяли 33 школи, 31 з яких з м. Тернополя та дві – з с.Кобзарівка і с.Чернихів Тернопільської міської територіальної громади.

Учні 7-11 класів цих шкіл загалом подали 120 проєктів, які спрямовані на покращення не лише освітнього процесу, а й благоустрою території навчального закладу.

Наступним етапом буде електронне голосування учнів за обрані проєкти, яке відбуватиметься за персональними QR-кодами з 26 жовтня по 9 листопада.

Проєкти, які наберуть найбільшу кількість голосів у кожному навчальному закладі, будуть реалізовані у 2022 році. На ці потреби з бюджету громади в наступному році буде спрямовано 1 881 204 грн, тож кожна школа-учасниця конкурсу з цієї суми отримає по 58 787 грн на реалізацію проєктів-переможців.

Нагадаємо, Тернопіль – одне з перших обласних центрів України, де розпочав впроваджуватися «Шкільний громадський бюджет». У цьому році проєкт реалізовується вдруге.

Метою конкурсу є налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створення умов для участі дітей та учнівської молоді у розвитку громади. Вперше конкурс учнівських ініціатив був проведений у Тернополі в 2020 році.

Це також хороша можливість для учнів навчитися вигадувати та розробляти ідеї, створювати проєкти, комунікувати і працювати в команді, розвивати відчуття причетності та важливості власного голосу, – наголосив міський голова Сергій Надал. – Водночас – це інструмент громадської участі, що формує активного, розумного громадянина з критичним мисленням, який в майбутньому буде брати участь у прийнятті рішень в громаді та суспільстві».

 

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар