Home Події

У Тернополі в парку ім. Т. Шевченка висадили 10 саджанців тюльпанових дерев

474 жовтня у Тернополі на Алеї світлої пам’яті тернополян, полеглих у російсько-українській війні, висадили 10 молодих саджанців тюльпанових дерев (Ліріодендрон тюльпановий). До озеленення парку долучилися міський голова Сергій Надал та родини загиблих Героїв.

«Алея у парку була закладена в 2017 році з метою вшанування пам’яті полеглих учасників бойових дій на Сході України. Тоді там висадили вісім дерев породи тюльпанове дерево – унікальної рослини родом з Північної Америки, яка на території України зустрічається лише в деяких ботанічних садах та парках. Проте частина молодих саджанців була знищена вандалами, деякі не прижилися, – повідомив Сергій Надал. – Тому сьогодні, з метою відновлення Алеї, ми висаджуємо на ній ще 10 тюльпанових дерев. Сподіваємося, усі вони приймуться, а тернополяни будуть дбайливо ставитися до нових дерев».

Нагадаємо, відповідно до затвердженого основного стратегічного документа у сфері зеленої розбудови міста – Концепції комплексного озеленення, щорічно міською радою організовуються заходи із висадження дерев з метою урізноманітнення видового складу існуючих насаджень, формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища особин.

Головна ідея таких заходів – відновлення насаджень, окремі види яких поступово зникають внаслідок негативного антропогенного впливу.

Результатом виконання цих робіт є щорічне збільшення площі озеленених територій у місті. Для прикладу, за період 2015-2020 рр. у Тернополі з’явилося понад 6000 нових дерев та близько 2000 кущів. Серед видів посадкового матеріалу – рідкісні екзотичні дерева: катальпа, павловнія, платан, тюльпанове дерево, горобина скандинавська, слива Піссарді, верба «Матсудана», гледичія, бундук та ін.

Довідка. Тюльпанове дерево (Ліріодендрон тюльпановий)- рідкісне та ефектне листопадне дерево з високими декоративними якостями. Квіти у ліріодендрона з’являються пізно, у віці 20-30 років. Цвіте дерево наприкінці травня – на початку червня неймовірними, пахучими, жовто-зеленими квітами, які за формою дуже нагадують тюльпани. До початку цвітіння дерево привертає увагу листям незвичної форми, що нагадує ліру (звідси і його назва – Ліріодендрон). Тривалість життя тюльпанового дерева – до 500 років. У Тернополі найстаріше тюльпанове дерево зростає у Сквері Чорновола.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар