Home Скандал

Карантин на 15 днів та 9 осіб приймають антибіотики: у Тернополі чиновники пояснили ситуацію з сибіркою

104Сьогодні, 5 жовтня, за фактом проведення епізоотичного розслідування, спеціалісти Держпродспоживслужби надали коментарі журналістам щодо виявилення сибірки у тернопільському зоокутку.

Нагадаємо, вночі з 27 на 28 вересня 2021 року в зоокутку парку «Топільче» комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» загинув поні. Згодом у тварини діагностували сибірку.

Та в ніч 3 жовтня, із зоокутка втекти твоє тварин – два буйволи та один поні.

Нині спеціалісти Держпродспоживслужби повідомили, що зоокуток закритий на карантин на 15 днів.

“Карантин у зоокутку буде на 15 днів, до тварин бажано не наближатися, та у парку можна гуляти, – розповів Володимир Марків, начальник відділу організаціі протиепідеміологічної роботи Держпродспоживслужби у Тернопільській області. – Зараз ми взяли проби води і грунту. Не знаємо поки звідки тварини заразилися. Можливо, поні схопило більше спор з грунту, адже невідомо, які там тварини поховані у зоокутку. І заразитися можна тільки спорами, тому ті буйволи, що бігали по місту скоріш за все безпечні. Буйволи якраз проламали огорожу після вакцинації. До речі після виявлення сибірки у зоокутку вакцинували усіх тварин”.

Версію про те, що сибіркою могли штучно заразити тварин у зоокутку епідеміологи відкинули.

На сьогодні гідропарк у Тернополі визнано неблагополучною зоною, за тваринами наглядали 9 осіб, які є контактними, вони є під наглядами сімейних лікарів і вживають антибіотики. В людей сибірка на ранніх стадіях досить добре лікується і схоже на симптоматику з COVID-19.

За словами спеціалістів, ситуація контрольована і загрози поширення сибірки по місту та області – немає.

До слова, останній випадок захворювання сибірки у людини на Тернопільщині був зафіксований у 1973 році, а спалах сибірки був у 1996 році.

Сибірка від людини до людини не передається.

Детальніше у відео Файного міста.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар