Home Події

Тернопіль – серед лідерів в Україні за відкритістю даних

24Днями Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило результати дослідження, проведеного спільно з проєктом USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, щодо рівня реалізації політки у сфері відкритих даних в містах та органах державної влади України за 2020 рік.

За підсумками моніторингу, Тернопіль – у числі чотирьох міст-лідерів, де найкращий рівень реалізації політики відкритих даних в Україні.

Формування загального рейтингу проводилося за результатами оцінювання заповнених п’яти розділів Картки оцінки стану оприлюднення і оновлення відкритих даних розпорядниками інформації, а саме:

  • Розділ 1 «Політика відкритих даних»;
  • Розділ 2 «Потенціал оброблення та аналізу відкритих даних»;
  • Розділ ІІІ «Якість відкритих даних»;
  • Розділ IV «Залучення користувачів до системи оприлюднення відкритих даних»;
  • Розділ V «Вплив відкритих даних».

Загалом експерти оцінили у дослідженні Картки 56 органів державної влади та 81 міста обласного значення.

Високий  рівень оцінки Тернопіль, зокрема, отримав за результатами оцінювання:

  • Розділу І «Політика відкритих даних», яким аналізувалася наявність у містах заходів та інструментів, спрямованих на впровадження принципів оприлюднення відкритих даних для можливості їх сталого використанням суспільством;
  • Розділу ІІІ «Якість відкритих даних», в якому досліджувалася частота оновлення та повнота оприлюднення кожного набору відкритих даних розпорядника, їх машиночитаність, помилки наборів і типи даних. Оцінювання розпорядника здійснювалась шляхом визначення середньої оцінки за всіма оціненими наборами даних із урахуванням рекомендацій Мінцифри щодо формування окремих наборів;

Рівень «ТОП» серед базового рівня «Достатній» Тернопіль отримав за оцінювання:

  • Розділу ІІ «Потенціал оброблення та аналізу відкритих даних», в якому оцінювалася ресурсна база розпорядників, необхідна для здійснення якісного оброблення відкритих даних з урахуванням міжнародних стандартів та кращих практик у цій сфері;
  • Розділу IV «Залучення користувачів до системи оприлюднення відкритих даних», в якому експерти оцінювали стан комунікації та взаємодії розпорядників із користувачами відкритих даних, зокрема наявності механізмів інформування користувачів щодо діяльності у сфері відкритих даних та отримання зворотного зв’язку. У Тернополі збір відповідних пропозицій здійснювався на заходах Open Data Campus та Ternopil Open Data Hackathon.

Додамо, таке оцінювання стану та оприлюднення та оновлення відкритих даних -  щорічне, здійснене згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 409, якою затверджено Порядок щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Ознайомитися з аналітичним звітом дослідження можна за посиланням.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар