В рамках зариблення Тернопільського ставу у водойму випустили понад 150 000 мальків коропа
У цьому році в Тернополі продовжуються активні роботи з виконання заходів Програми з відновлення екосистеми ставу та інших водойм міста.
Вперше для очищення ставу, пригнічення розвитку синьо-зелених водоростей і збагачення води киснем цьогоріч було проведено біоремедіацію водойми суспензією хлорели і сценедесмуса, що допомогло вирішити проблему цвітіння Тернопільського ставу впродовж усього літнього періоду.
Наступним важливим кроком для покращення екосистеми водного об’єкту є його зариблення. Провели таку процедуру у Тернополі сьогодні, 4 листопада, на акваторії ставу поблизу відпочинкової зони «Циганка».
Як пояснив начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський, місце зариблення обрано не випадково, адже неподалік знаходиться зимувальна яма, тож найкраще вселити водні біоресурси саме тут, тоді їм легше буде вижити та акліматизуватися.
Під час зариблення Тернопільського ставу у водойму було випущено, зокрема, 1170 кг зарибка коропа віковою стадією 1 рік, масою 0,1 кг.
«Попередньо нами було укладено відповідну угоду зі спеціалізованою організацією «Дослідне господарство Львівської дослідної станції Інституту рибного господарства» щодо виготовлення документації НТП «Науково-біологічне обґрунтування вселення водних біоресурсів у Тернопільське водосховище площею 311,12 га». На основі цих даних КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м Тернополя» підготовило відповідну заявку та склало графік вселення водних біоресурсів у Тернопільський став і подало їх до Державного агентства меліорації та рибного господарства у Тернопільській області. Комунальним підприємством закуплено також близько 150 тисяч особин коропа віковою стадією 1 рік, які сьогодні будуть випущені у став – повідомив заступник директора з розвитку інфраструктури КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м.Тернополя» Микола Ткач. – Наявні у нас і всі необхідні ветеринарні документи з місця отримання зарибку та експертні висновки, які підтверджують відсутність у риби небезпечних захворювань і відповідність установленим нормативам».
Додамо, у Тернополі це уже друге масштабне зариблення ставу, вперше таку процедуру було проведено у 2015 році. Тоді у водойму вселили близько чотирьох тон малька коропа, товстолобика білого, строкатого і білого амура.
Відповідно до рекомендацій Львівської дослідної станції Інституту рибного господарства, уже також оголошено тендер на зариблення Тернопільського ставу мальком сома європейського.