У Тернополі урочисто відкрили скульптуру «Святий Онуфрій» – копію творіння Іоанна-Георга Пінзеля

0515 листопада у Тернополі на вул. Йосипа Сліпого, 7 відбулося урочисте відкриття скульптури «Святий Онуфрій», що є копією оригіналу творіння галицького скульптура середини XVIII ст. Іоанна-Георга Пінзеля.

Чин освячення скульптури провів о. Михайло – настоятель церкви святого Онуфрія в селі Рукомиш, що біля Бучача. Саме у цьому храмі зберігається історична архітектурна пам’ятка Іоанна-Георга Пінзеля.

До урочистої та знакової події для нашого міста долучився і міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Іван-Георг Пінзель є всесвітньо визнаним майстром скульптури, людиною, яку знають у всьому світі та називають українським «Мікеланджело». На жаль, в Україні ця постать є не достатньо відомою, хоча митець жив та творив саме на Тернопільщині, – зазначив Сергій Надал. – Встановлення цієї скульптури є не тільки даниною пам’яті великому митцеві, визнання нашої культури, творчості й української самобутності, але, я впевнений, що це буде ще одним туристичним об’єктом нашого міста. Хочу подякувати за встановлення скульптури меценатові, пану Тарасу Демкурі, що уже багато років поспіль опікується творчістю Пінзеля. Дякую також за підтримку культури і мистецтва та постійний розвиток у наше місто».

Довідка. Кам’яна скульптура «Святий Онуфрій» – остання робота Іоанна-Георга Пінзеля, одного з найкращих тогочасних скульпторів Європи, яка датована кінцем 1750 р. Пінзель зобразив святого зі здійнятими руками, розпущеним волоссям та бородою до колін, поруч – зламане дерево, а біля ніг – лев. Це одна з кращих робіт майстра, виконана в камені. А сам Святий Онуфрій зображений в драматичному пориві, склавши руки перед собою, повернувши голову до лівого плеча та з піднятим поглядом вгору.

Вам також може сподобатися