Різдвяний піст 2021-2022: що категорично не можна робити

1Сьогодні 28 листопада починається останній у році багатоденний Різдвяний піст. Він триває 40 днів і закінчиться 2022 року святом Різдва Христового, 7 січня.

Цей період є дуже важливим для православних. Віруючі присвячують його очищенню себе духовно і тілесно, звільненню від поганих думок, підготовці до великого свята . Різдвяний піст має багато традицій, правил та заборон, яких важливо дотримуватися. З головними з них ми ознайомимо вас у нашій статті.
Правила Різдвяного посту

Оскільки пост має на увазі відмову від скоромної їжі , то на зміну ситним продуктам тваринного походження приходять не менш поживні крупи, бобові, гриби, горіхи, насіння, мед, хліб, а також овочі, ягоди та фрукти. У деякі дні дозволено рибу.

Крім правильного харчування, під час Різдвяного посту важливий також певний внутрішній настрій та духовне очищення .

У цей період віруючі ходять до церкви , моляться, розмірковують про життя, каються у поганих вчинках та помислах. Також важливо вибачитися перед тими, кого ви образили, і самим пробачити оточуючих.
Різдвяний піст 2021: що не можна робити

У всі дні посту в меню заборонено яйця, м’ясні та молочні продукти, а також їхні похідні – ковбаси, олія, сири, йогурти тощо.
Водночас дітям до 12 років, а також вагітним і годуючим жінкам лікарі не рекомендують дотримуватися посту в їжі. Його можна виконувати у духовному сенсі.
Під час Різдвяного посту категорично не можна сваритися , скандалити, лаятися, з’ясовувати стосунки на підвищених тонах, бажати комусь зла.
Важливо намагатися не бути в поганому настрої , не перебувати у смутку.
Також не слід нікого ображати і самим не тримати образи , зла, заздрості, ревнощів та інших негативних почуттів.
Не можна піддаватися гріховним думкам та спокусам , навпаки, слід покаятися в гріхах.
Православні не вінчаються та не проводять весілля у Різдвяний піст.
Якщо немає великої необхідності, у період посту не варто хрестити дітей .
Також під забороною полювання в цей період.

Вам також може сподобатися