Прийнято Програму економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2022-2024 роки

programa-sotsialno-ekonomichnogo-rozviktu-gromadi-na-2022-2024-rokiЗ метою створення успішної, конкурентоспроможної громади, забезпечення умов для економічного зростання, удосконалення механізмів управління розвитком на засадах ефективності, відкритості, прозорості, боротьби з корупцією та посилення довіри мешканців до органів влади, 17 грудня на пленарному засіданні одинадцятої сесії міської ради депутатами прийнято Програму економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Програма спрямована на підвищення добробуту населення, вирішення соціальних та соціально-економічних проблем мешканців громади, досягнення економічного зростання на основі власного потенціалу,посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного     функціонування   інженерно-транспортної та комунальної інфраструктури громади.

Серед довгострокових пріоритетів, які заплановано розвивати у громаді згідно з Програмою, є наступні:

– Конкурентоспроможна економіка громади;

– Підвищення комфортності життя мешканців громади;

– Громада з якісною соціальною сферою, різноформатним культурним  та спортивним середовищем.

Зокрема, у першому пріоритеті (конкурентоспроможна економіка громади) основна увага спрямовується  на розвиток малого та середнього підприємництва. Громада буде інтегрована в міжнародні проєкти та буде громадою зі сприятливим інвестиційним кліматом, громадою духовного відродження і привабливий туристичний центр.

Розвиваючи даний пріоритет, планується збільшити:

– кількість підприємств та інноваційних підприємств,

– суму експорту та  кількість працюючих у сфері малого підприємництва. Зокрема, обсяги експорту на одну особу до  544,7 проти 300 доларів США, який є станом на зараз;

– податкові надходження до бюджету громади від діяльності суб’єктів господарювання до 920 000 грн у порівнянні з цьогорічним – 720 000 грн;

– чисельність працюючих у 2024 році до 47 500 осіб;

– розвиток крафтових виробництв;

– розширення електронних послуг через ЦНАП, в тому числі 10 послуг для бізнесу. Також розвинути комплексні послуги для бізнесу, зокрема, послуга «єПідприємець».

Щодо інвестицій, продовжується облаштування індустріального парку «Тернопіль». Спільно з Тернопільською обласною радою продовжиться робота над відновленням аеропорту, будівництвом сонячних електростанцій і, відповідно, залучення приватних партнерів до створення Центру реабілітаційного та відновлювального лікування на базі Тернопільської міської комунальної лікарня №3.

Всі ці заходи дозволять збільшити надходження інвестицій  на 19, 5%, а капітальні інвестиції 20% майже до 6 млрд грн проти 3,8 на сьогодні.

Для розвитку сфери туризму, згідно із Програмою, планується запровадити нові туристичні маршрути, крафтові виробництва, покращення діяльності екскурсоводів, що дозволить збільшити кількість туристів до 220 тис. осіб, збільшити кількість екскурсантів на 10%, а також збільшити термін перебування в громаді від 1 до 12 год.

Серед основних заходів, які планується розвивати в рамках другого пріоритету Програми – Підвищення комфортності життя мешканців громади, є:

– забезпечення потреби мешканців у житлово-комунальних послугах європейської якості,

– громада зручного транспорту,

– громада – територія екологічної безпеки,

– громад,  комфортна для проживання,

– громада, безпечна для перебування і пересування,

– громада цифрової трансформації.

Для прикладу, у сфері житлово-комунальних послуг – це продовження реалізації проєктів щодо модернізації тепломереж, водопостачання, установ бюджетної сфери, встановлення засобів обліку у будинках, заміна ліфтів, ремонт внутрішньобудинкових мереж тощо, створення ОСББ до 720 одиниць (станом на зараз їх є 520).

У напрямку транспорту:

 • оновлення тролейбусного парку за рахунок реалізації проєктів в рамках «Міський громадський транспорт України І і ІІ»;
 • будівництво автовокзалу, нових тролейбусних ліній, зокрема, до мікрорайону «Варшавський»;
 • вдосконалення          та подальший            розвиток мереж майданчиків            для паркування та їхня інформатизація;
 • розвиток мережі електрозаправок.

В сфері «Громада – територія екологічної безпеки» Програма соціального-економічного розвитку пройшла стратегічну та екологічну оцінку, узгоджена з екологами та Міністерством охорони здоров’я. Враховані всі побажання та пропозиції.

Зокрема, в рекомендаціях є: очищення Тернопільського ставу, зменшення підтоплення сільських населених пунктів, збільшення частки направлених на вторинну переробку твердих побутових відходів, створення нових зелених зон, зокрема, парку на перетину вулиць Генерала Тарнавського – Київська.

Громада, комфортна для проживання – тут акцент зроблено на:

 • розвиток прибудинкових територій;
 • популяризацію велосипедного руху;
 • модернізацію інфраструктури з урахуванням маломобільних груп населення через влаштування пандусів, пониження бордюрів;
 • покращення умов відпочинку мешканців, зокрема, впорядкування території Дальнього пляжу;
 • встановлення дитячих ігрових майданчиків;
 • ремонт алей та атракціонів у парках;
 • облаштування громадських вбиралень;
 • покращення стану шляхово-мостового господарства та об’єктів  благоустрію.

Громада, безпечна для перебування і пересування – продовження реалізації програми «Безпечний двір». Передбачається щорічне встановлення до 100 камер у дворах; щорічне встановлення 50-ти камер у місцях концентрації ДТП; розвиток системи відеонагляду за зовнішніми камерами в системі міського відеоспостереження, капітальний ремонт вуличного освітлення тощо, що дозволить знизити рівень злочинності до 8%.

У третьому пріоритеті – громада з якісною соціальною сферою, різноформатним культурним  та спортивним середовищем, визначено основні напрямки, які будуть реалізовуватися:

 • Громада, де ніхто не залишений поза увагою;
 • Тернопільська громада – громада молоді;
 • Громада здорових людей та спортивних досягнень;
 • Громада знань;
 • Громада історичної спадщини та духовного відродження.

Зокрема, у Тернопільській громаді буде продовжуватися надання соціальних допомоги, підтримка  воїнів, які будуть служити за контрактом, розширення системи надання соціальних та реабілітаційних послуг через розвиток соціальних проєктів, забезпечення доступу осіб з обмеженими можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури, підтримка діяльності громадських організацій, надання пільгових  дострокових кредитів молодим сім’ям тощо.

Окрім цього, затверджено перелік проєктів-переможців «Громадського бюджету 2022», що будуть реалізовуватися за рахунок коштів бюджету громади у наступному році. Паралельно у закладах освіти Тернопільської громади в 2022 році реалізовуватимуться проєкти, які здобули перемогу в «Шкільному громадському бюджеті».

Більше 30 галузевих програм, які є складовими Програми економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади, будуть реалізовуватися впродовж 2022-2024 років.

Вам також може сподобатися