Home Гроші

За минулий рік Тернопільщина внесла до Держбюджету майже 5 мільярдів гривен

byudget-ternopilskoi-gromadi-nedootrimav-koshti-cherez-koronavirusВнесок Тернопільщини до державного бюджету України у 2021 році перевищив 4,8 млрд грн. Майже половину надходжень склав податок на додану вартість (ПДВ).

Про це повідомили у Секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

– Торік платники податків з Тернопілля сплатили до державного бюджету понад 4,8 млрд грн податків і зборів, – каже начальник Головного управління ДПС в області Михайло Яцина. – Приріст до показників січня-грудня 2020 року склав 23%, тобто на 910 млн грн більше.

Майже половину надходжень склав ПДВ.

– Упродовж року краяни сплатили 2,3 млрд грн цього платежу, – уточнює головний податківець. – Порівняно з аналогічним періодом 2020-го ПДВ надійшло на 16% більше або «плюс» 313,1 млн грн.

Другим за значимістю в наповненні держскарбниці став податок на прибуток підприємств.

– Підприємства, організації та установи нашого краю перерахували 706,5 млн грн цього платежу, – додає Михайло Яцина. – При цьому сплата зросла на 57%, а це – на 255,3 млн грн більше, ніж у січні-грудні 2020 р.

До слова, суттєво зросли торік і надходження акцизного податку. Так, порівняно із попереднім роком держбюджет отримав цього платежу на 84% або 13,3 млн грн більше. Адже у 2021 р. виробники підакцизної продукції сплатили 29,1 млн грн акцизного податку.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар