Home Самоврядування Медицина

У Тернопільській міській територіальній громаді розпочали вакцинацію бустерною дозою від COVID-19

-1613572012-613x322-3-0-nw2021У Тернополі стартувала вакцинальна кампанія бустерною дозою для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років.

Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпечність – вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Оскільки на сьогодні єдиним дієвим методом вберегти себе від коронавірусної хвороби є вакцинація, рекомендуємо мешканцям Тернопільської громади не зволікати та щепитись проти COVID-19.

Пройти імунізацію у м. Тернополі можна в п’яти стаціонарних пунктах щеплень та центрах вакцинації за адресами:

Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка, просп. Злуки, 45;
ТЦ «Епіцентр», вул. Поліська, 7;
ТРЦ «Подоляни», вул. Текстильна, 28;

ТЦ «Орнава», вул. А. Живова, 15-А;
КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР, вул. Руська, 47.

Графік роботи та препарати, якими проводять вакцинацію, можна переглянути у таблиці нижче.

Нагадаємо, основною метою вакцинації проти COVID-19 залишається попередження тяжкого перебігу хвороби, особливо серед груп ризику, та збереження життів, а також захист системи охорони здоров’я від перенавантаження. Саме тому критично важливо, щоб якомога більше літніх людей, людей із серйозними супутніми хворобами та медичних працівників пройшли первинний курс вакцинації проти COVID-19.

До слова, після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

271374766-1297812674052911-6113540489151634806-n

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар