Рятувальники просять тернополян не виходити на кригу

05У зв’язку з підвищенням температурних показників та відлигою виходити на кригу водойм, небезпечно. Оскільки синоптики прогнозують на найближчі доби плюсову температуру – саме зараз лід становить особливу небезпеку. Як показує досвід, жодна відлига не минає без жертв необережної поведінки на льоду. Найчастіше ризикують потрапити у крижані обійми рибалки. В полоні азарту, вони часто нехтують правилами безпеки і йдуть на невиправданий ризик.
Шановні громадяни, не випробовуйте долю! Враховуючи підвищення температури повітря, лід на водоймах району поступово тане. Ступаючи на ослаблений лід ви можете потрапити у ситуацію, що може мати трагічні наслідки!
Аби запобігти трагедії за таких умов, пам’ятайте: відпочивати на кризі можна лише у тому випадку, коли ви впевнені у її міцності. Міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 12 см (для однієї людини) і він має синій чи зелений відтінок. Для масового перебування людей на кризі лід має мати товщину близько 25 см. При відлизі крига починає танути, на поверхню льоду може потрапляти вода, сніг. Якщо у цей момент за низької температури лід почне замерзати знову, крига матиме жовтуватий або білий відтінок. Ступати на неї небезпечно, адже за таких умов збільшується ризик провалитись під лід. Якщо ви ступили на лід і на ньому з’явилися тріщини – в жодному разі не продовжуйте свій рух. Відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Не вживайте спиртних напоїв перед виходом на лід.
Якщо ви провалилися під кригу, широко розкиньте руки по краях і так утримуйтеся, щоб не зануритися з головою під воду. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми, і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена.
Якщо провалився під лід хтось інший, найперше – викличте рятувальників за номером «101». Доки вони їдуть, спробуйте допомогти самі. При можливості візьміть довгу палицю, дошку або мотузку, чи довгий шарф. Широко розкинувши руки, підповзіть до ополонки. За 3-4 метри до потерпілого протягніть йому палку або мотузку. Витягнувши потерпілого, повзком переберіться на берег та викличте «швидку» за номером «103».

Вам також може сподобатися