Понад 15 000 гривень зникло з карткового рахунку тернополянки

try-zakony-groshey-2-25_03_2021Фішингові ресурси створюють аферисти для отримання банківських реквізитів та конфіденційної інформації громадян. Отримані дані вони використовують для незаконного привласнення грошей.

Від такого роду злочину потерпіла жителька обласного центру. Заявниця продавала в інтернеті електроінструмент. До неї телефонував псевдопокупець для нібито узгодження умов купівлі. Зловмисник надіслав їй фішингове посилання, за яким жінка ввела свої банківські дані. Як наслідок тернополянка втратила 15400 гривень. За допомогою вона звернулася до правоохоронців.

За даним фактом слідчі розпочали досудове розслідування відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або у месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані будь-то дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:
– купувати товари лише на перевірених сайтах;
– не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;
– уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
– нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Вам також може сподобатися