У Тернополі запалили лампадки на честь Героїв Небесної Сотні

920 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, в Тернополі вшановували подвиг тих, хто першим став на захист свободи і гідності кожного українця під час Революції Гідності.

Меморіальний захід за полеглими взимку 2014 року відбувся на площі Героїв Євромайдану за участі духовенства, військовослужбовців, учасників Революції Гідності, ветеранів російсько-української війни, родин загиблих героїв України, представників влади та небайдужих тернополян.

Перед монументом Небесній Сотні священнослужителі провели панахиду, а присутні запалили лампадки і поклали квіти до пам’ятника.

«Ми ніколи не забудемо вулицю Інститутську у Києві, залиту кров’ю невинних, беззбройних наших героїв. Саме тоді, з тих перших пострілів, почалася наша війна і триває досі. Герої Небесної сотні першими на захист незалежності України віддали свої життя. І скільки б років не минуло, ніколи не мине біль втрати батьків за сином. Біль дитини, яка вже ніколи не побачить батька. Їхні нездійснені мрії, не створені сім’ї, ненароджені діти. «Душу – Богові, життя – Україні, честь – для себе!» – це про них, – звернувся до учасників віче секретар міської ради Ігор Гірчак. – Сьогодні ми згадуємо їх молитвою і хвилиною мовчання, але знаємо, що і з неба вони, наші герої, вже своїм небесним військом і далі тримають над нами небо, в найскладніші хвилини. І триматимуть – до перемоги. Ми не маємо права панікувати, а маємо зібратися з силами і разом дати відсіч ворогу. Бо Україна у нас одна. Бо українці гідні мати те майбутнє, за яке померли герої Небесної сотні і наші мужні воїни на Сході».

Вам також може сподобатися