У Тернополі серед осені розквітли каштани

5Тернополяни помічають на вулицях міста дивну картину. У центрі міста серед осені розквітли каштани. Це явище місцеві можуть спостерігати чи не щороку. Однак зазвичай розцвітають лише кілька дерев. Цієї ж осені у центрі міста зацвіли одразу кілька десятків каштанів, пише 20 хвилин.

Приблизно 20 таких каштанів лише на вулиці Руській.

Напроти церкви Різдва Христового в ряд квітнуть 11 дерев. На деяких всього кілька квіток, а деякі усіяні ними, ніби знову настала весна.

Також такі каштани ми побачили біля Кооперативного коледжу, корпусу медичного університету, школи №6. Кілька каштанів квітнуть вздовж набережної та гідропарку.

Деякі тернополяни зупиняються, щоб сфотографувати незвичне явище.

Тернопільські науковці пояснюють, що таке явище має назву ремонтантність. Простими словами цей термін означає «повторе цвітіння».

Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Роман Нитка пояснює, що це явище пов’язане з теплою погодою.

– Багато дерев зарано скинули листя. Це пов’язано з рядом причин, в тому числі і життєдіяльністю шкідників. Оскільки зараз досить тепле погода, а листя деякі каштани вже скинули, таке потепління дерева сприймають як початок весни і, відповідно, вони починають квітнути.

Вам також може сподобатися