Самооборона майдану допомогає Тернопільським батальйонам

J8GBau9sДопомогти військовим ми можемо не лише морально, а й матеріально. Найнеобхідніші зараз на Сході: засоби захисту, продукти, спорядження чи гроші, за які можна це купити.
Що потрібно військовим і як можна допомогти знають в Автомайдані Тернопіль та в самообороні майдану. Там кажуть все що приносять тернополяни, потрапляє за призначенням.
Якісні бронежилети, каски – це найнеобхідніше зараз військовим на Сході. Автомайдан Тернопіль шукає засоби захисту, необхідне обладнання, форму в різних областях України та закордоном. Усю необхідну допомогу Тернопільські автомайданівці самі возять на Схід. Вони тримають прямий зв’язок з військовими і знають чого ті потребують, передає tv4.
– Може якісь саперські лопати потрібні, а є якийсь підприємець, який може дати такі гроші, щоб придбати, або сам закупити і провезти. Таким механізмом легше працювати, тоді воно потрапляє їм безпосередньо в руки. Привезли, дали одяг, дали взуття, хлопці вділися і це вже не йде через Київ, через десяті руки – дали 100 комплектів, а доїхало 20 комплектів, – розповідає голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький.
Люди, які хочуть долучитися та допомогти військовим, можуть звертатися в штаб “Автомайдану” (Тернопіль) в Український дім “Перемога”. Там розкажуть, що необхідне військовим, де можна купити дешевше і дадуть рахунок, куди можна перерахувати гроші. Ці гроші не будуть залежуватися на міністерських рахунках, кажуть автомайданівці, за них одразу ж купляють і доставляють усе необхідне на Схід.
– Якщо людина хоче до цього долучитися, хай приходить до нас в штаб в Перемогу. Хлопці проконсультують, дадуть номер телефону, дадуть номер рахунку, зв’яжуть з людиною, яка відповідає за це. Ми маємо зв’язки з військовими, ми тримаємо постійно контроль, що потрібно нагально, от вчора подзвонили треба їм мішки, щоб барикади строїти. Ми поїхали зразу, знайшли, відправили. Стабільно потрібно бронижилети, прибори нічного бачення, але один прибор нічного бачення коштує 16 тисяч євро. Його собі підприємець не зможе позволити. А от бронижилети, то люди можуть долучитися, бо вони вартують від 3 до 5,5 тисяч, – каже Дмитро Гайдуцький.
Автомайданівці просять людей не нести харчі, які швидко псуються, можна приносити крупи, консерви. Також в “Автомайдані” (Тернопіль) звертаються до підприємців: якщо у Вас просять про допомогу військовим і представляються автомайданом, перевірте документи цих людей. Бо були вже неодноразові випадки шахрайства.
– В нас є листки, бланки, має бути печатка, має бути підпис. Нікому не давайте нічого в руки. Бо ми звернулися до базарників, підприємців з нашого ринку Тернопільського, і там нам говорять, що дали 400 літрів бензину непонятно кому. Та за 400 літрів бензину ми б самі могли б з’їздити на Схід. Є в нас сайт avtomaidan.te.ua. Якщо до Вас прийшли – можете навіть зателефонувати. Там є штабний номер, є мій власний номер – працюють цілодобово. Звертайтеся, я підкажу, якщо це моя людина, то треба допомогти. Ми не так часто звертаємося, ми звертаємося тільки до тих підприємців, які можуть щось реально допомогти. Ми не ходимо до всіх підряд, – говорить Дмитро Гайдуцький.
Самооборона майдану  допомогає Тернопільським батальйонам: територіальної оборони та спецпризначення “Тернопіль”, зокрема вже закупили пів сотні бронижилетів, 60 комплектів форми, спальні мішки, карімати. Долучаються до допомоги також українці з-за кордону, з Італії, Канади, присилають медикаменти, гроші. Допомогти військовим можуть і тернополяни.
– Допомогти можна різними способами, зокрема, по Тернополю, по закладах є розкладені скриньки, але їх не так багато. Тому можете звертатися в штаб Самооборони, який знаходиться на вулиці Грушевського,1 і телефонувати на телефон гарячої лінії, який розміщений на цих скриньках або на тумбах в місті. Телефон гарячої лінії: 0687058804. телефон знаходиться в координатора цієї акції, його звати Роман, з ним можна поговорити як можна допомогти, що хлопцям необхідне, – закликав комендант Тернопільської Самооборони Майдану Іван Ковалик.
В “Автомайдані” (Тернопіль) та Самообороні майдану просять допомогти військовим, бо хто знає чи завтра ця допомога не знадобиться Вашим рідним.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися