У селі Поділля католики помирилися з православними

IMG_008915 червня владика Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, освятив каплицю Успення Пресвятої Богородиці у с. Поділля Підволочиського району. Святиня стане місцем богослужінь для греко-католиків села, які до цього часу не мали де молитися, оскільки не могли дійти згоди із вірними Української Православної Церкви Київського Патріархату щодо прав власності на сільський храм.
Місцевий парох о. Андрій Луковський розповідає, що сільська церква була збудована у 1907 році греко-католиками села, про що засвідчують архівні документи. Однак радянська влада її закрила. «З плином часу церква стала місцем молитви вірних православної громади. Греко-католики, яких у селі меншість, спочатку намагалися відстоювати свої права, однак на сьогоднішній день ми вирішили поступитися. Ми хочемо зберегти мир та порозуміння, адже у селі ми повинні жити, як одна родина».

За підтримки митрополита Василія греко-католицька громада за короткий термін збудувала невелику дерев’яну каплицю, а Божественна Літургія з нагоди її освячення стала початком порозуміння між односельчанами. Власне, на молитву прибули вірні православної церкви, серед яких сільський голова.
«Любімся! Між нами має бути мир та спокій, ми ж українці, діти української землі, – закликав у своїй проповіді митрополит. – У час, коли над Україною нависла агресія сусідньої держави, ми повинні один одного шанувати, єднатися. Перебуваймо у мирі, спокої та любові, адже цього вчить наша християнська віра».
Як зазначив о. Андрій Луковський, «у цей день ми дякували Богу за вислухані молитви, що дочекалися дару від Бога – своєї святині, де, відтак, чинитимемо молитву за злагоду в селі та мир в Україні».

Джерело: Фактор Тернопільщини

Вам також може сподобатися