Знімальній групі телеканалу заборонили знімати у тернопільському супермаркеті (відео)

vlcsnap-2014-06-23-11h08m28s121У тернопільському супермаркеті продають  протерміновану продукцію, не дотримуються умов зберігання продуктів. Такі серед інших порушення виявили спеціалісти інспекції у справах захисту прав споживачів сьогодні під час позапланової перевірки супермаркету “Барвінок”, що навпроти шостої школи-ліцею. Перевіряли цей заклад через скаргу тернополянки. Жінка попросила, щоб фахівці перевірили весь супермаркет, бо вже кілька разів вона натрапляла там на протермінований товар.

Усе почалось зі скарги тернополянки. Жінка просила в Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області перевірити супермаркет “Барвінок”, що на вулиці Руській, бо вже не перший раз натрапляла там на протерміновану продукцію.

– Якщо попередні рази вона мирилася з тим, закривала на це очі, то цього разу, вона в скарзі написала, що їй набридло закривати на це очі, – розповідає головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області Богдан михайлишин.

На позапланову перевірку “Барвінку” разом з спеціалістами з питань захисту прав споживачів пішли і ми. Знімальній групі TV-4 одразу ж забороняють знімати. Цікавимось у керівництва про причину. Оскільки згідно із законами про журналістську діяльність ми маємо право на відеозйомку.

Ми пояснюємо: їх внутрішній наказ стосується тільки працівників супермаркету, відтак знімальна група Tv-4 закону не порушує. Далі жінка викликала Державну службу охорони. У правоохоронців до нас жодних претензій і зауважень немає. Відтак, ми продовжуємо свою роботу. Головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів розповідає про виявлені порушення. Зокрема, бачимо кілька цінників на одному товарі.

– З різними цінами, неможливо визначитися, яка ціна на ньому. Це неправдива інформація і порушення інструкції цін, позначення цін на товарі. Ви заходите і не знаєте чи воно коштує 28,79 чи 27,79, тобто гривня різниці, це вже йде як обман, – пояснює Богдан Михайлишин.

Знайшли також спеціалісти Інспекції з питань захисту прав споживачів протерміновану продукцію. На деяких товарах не було маркування.

– Товари є, які не відомого походження, тобто немає ні перекладу на українську мову, нічого зазначеного. Також це є порушення маркування. На винограді ті ж порушення: ні дати виготовлення, ні  терміну придатності, назви виробника, місця знаходження. Це порушення статті 15 Закону України про захист прав споживачів, – говорить Богдан Михайлишин.

Також спеціалісти виявили, що деякі продукти зберігають в неналежних умовах.

– Товар морські делікатеси мідії, вони зберігають при температурі від мінус 8 до 0 градусів. Як ми бачимо температура холодильника плюс два. Тобто порушуються умови зберігання. А це призводить, що товар псується.

Протерміновану продукцію інспектори зняли з реалізації. Частину продуктів також відібрали і відправили на лабораторне дослідження, результати якого будуть вже наступного тижня. В інспекції розповідають, тернополяни скаржаться не лише на протерміновані продукти з “Барвінку”, а й на порушення в інших супер-маркетах та магазинах Тернополя. Туди також ходять з перевірками. Інспекція із захисту прав споживачів закликає тернополян бути уважними, купуючи продукти. Необхідно дивитися на термін придатності, зберігати чеки, а за потреби звертатись до інспекторів.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися