На Тернопільщині досі гостро стоїть питання сміттєзвалищ

1250514850На Тернопільщині досі гостро стоїть питання сміттєзвалищ. Щоразу нова влада області бралась за вирішення цієї проблеми, а віз і нині там. За даними голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка,  на Тернопільщині є майже 850 сміттєзвалищ і лише десята частина з них – паспортизована. Екологічні проблеми будуть пріоритетним напрямом роботи на Тернопільщині.

Кременецький район: півсотні сміттєзвалищ і жодного офіційного; Ланівецький район: сорок сміттєзвалищ, лише два з них – паспортизовані. Приблизно такою є картина і в інших районах області. Такий стан справ голова облдержадміністрації називає катастрофічним. Створювати екологічні інспекції при місцевих органах влади, які будуть проводити паспортизацію сміттєзвалищ, – таким бачать вихід із ситуації у Тернопільській облдержадміністрації.

– Це питання відповідальності, як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування.  Сміттєзвалища, які ми бачимо біля кожного населеного пункту в Тернопільській області – це є питання не приїжджих людей, а це є питання відповідальності жителів тих населених пунктів і керівників органів місцевого самоврядування, які би мали зорганізувати роботу своїх органів таким чином, щоби своїми діями забезпечити екологію і законність користування в цій частині законодавства, – розповідає голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Невирішеною досі залишається і проблема вивезення сміття із Тернополя на Малашівецьке сміттєзвалище. З 2009 року ведеться мова про нове місце для відходів, проте досі жодного кроку у цьому напрямку так і не зробили. За словами Олега Сиротюка, необхідно знайти нову ділянку під сміттєзвалище з можливістю одразу ж на місці сортувати відходи.

– Йде мова не лише про розміщення на певній земельній ділянці полігону. Воно має передбачати фактично економічний блок. Сміття має перероблятися. Є достатньо пропозицій на даному етапі, які передбачають будівництво різноманітних заводів по переробці сміття з виробленням електричної енергії, теплової і це має бути певний комплекс, де територіальні громади, які дотичні до відповідних земельних ділянок, повинні отримати робочі місця, капіталовкладення у соціально-економічний розвиток відповідних населених пунктів, – каже Олег Сиротюк.

Влада області підготувала проект програми “Охорона навколишнього природнього середовища”, яка розрахована на 2014-2020 роки. Головні завдання, які намітили вирішити, – це паспортизація сміттєзвалищ та налагодження роботи очисних споруд. Коштує реалізація програми більше восьмисот мільйонів гривень, з них із державного бюджету – 67 мільйонів. Цю програму планують затвердити на сесії Тернопільської облради.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися