Тернопільські політики говорили про перезавантаження влади

photoВ Тернопільському Інформаційному Бюро відбувся черговий «круглий стіл» на тему необхідності перезавантаження влади. Учасники дискусії зійшлися на думці, що Майдан змінив суспільство, але ще не домігся своєї головної мети – очищення та повного оновлення влади.

Голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра зазначив, що першочерговим завданням, яке зараз стоїть перед владою – зупинити кровопролиття та змусити ворога відступити, адже в режимі війни важко говорити про ще одні вибори. Втім, зараз ми бачимо позитивні зміни – пройшла переоцінка цінностей, яка дає впевненість у тому, що новообрана народом влада буде кардинально іншою, ніж була досі.

У тому, що суспільство змінилося впевнений і представник політичної партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк.

– У проведенні виборів зацікавлені ті політичні сили, які отримали підтримку свого кандидата на президентських виборах, іншим же це «не на руку», тож вони готові процес відтерміновувати, аби мати час знову завоювати довіру виборців. Зараз більше потрібно думати про те, як запустити в дію закони, які досі не працювали ні в центрі, ні на місцях, – каже Петро Ландяк. – Українці нарешті позбулися й ілюзії «старшого брата», яким себе позиціонувала Росія, люди зрозуміли, що ніхто нам не допоможе крім нас самих.

Перше публічне представлення нової політичної сили під назвою «Партія розвитку України» взяв на себе тернопільський політичний діяч Костянтин Баранов. Він зауважив, що новий український президент для того, аби дійсно називатися народним, повинен почути зараз не лише Захід, але й Схід, де живуть мільйони українців, які прагнуть миру на своїй землі.

– Однозначно, що вибори в Україні потрібні, але для того, щоб вони принесли позитивні зміни для нашої країни, потрібно виконати декілька умов. Перше – Президент повинен виконати свою обіцянку – зупинити війну на Сході. Якщо президент гарантує виконання своєї обіцянки закінчити АТО і принести мир в Донецьку і Луганську область – тоді ми за дострокові вибори. Якщо війна продовжиться і 8 мільйонів людей не матимуть можливості проголосувати – ми не вважаємо ці вибори справедливими і ми їх не підтримаємо, адже це будуть не дострокові вибори, а достроковий розкол, а значить восени їх проводити поспішно, – впевнений політик.

За його словами, вибори обов’язково мають відбутись як у Верховну Раду, так і до місцевих рад, хоча до кінця незрозумілим залишається те, в якій саме площині ці вибори проходитимуть. У «Партії розвитку України» вважають, що для початку потрібно сформувати правила гри, а також зрозуміти якими повноваженнями будуть наділені майбутні депутати, чи будуть сформовані виконкоми і т. д. Все це потребує проведення конституційної реформи та реформи місцевого самоврядування.

Не мало важливим на місцях для майбутнього керівника території буде також питання про його безпосередню функцію – чи буде він суто представницькою особою, а чи політичною фігурою з якостями справжнього господарника. Тому, Верховна Рада повинна задуматися над тим, аби, можливо, заручитися для цього підтримкою професійних менеджерів, які б могли вирішувати як питання інфраструктури, так і взяти на себе функції виконкому.

Підполковник організації «Тризуб» ім. С. Бандери, член політичної сили «Правий сектор» Іван Сута каже, що нинішній президент повинен консолідувати всі сили для того, аби його робота приносила якісні результати, а суспільство вкотре не розчарувалось у своєму виборі, адже за таких умов третій Майдан буде неминучим, бо українська нація більше не дасть ввести себе в оману.

Представник президента, економіст Віктор Шумада також вважає, що без зупинки бойових дій та завершення війни Петро Порошенко не зможе об’єднати Україну, яка була штучно розколота.

– Він відразу заявив про себе, як про президента-миротворця, тому зараз це питання, а не питання виборів є першочерговим в країні. Після цього можна буде говорити про вибори і досягнення первинних цілей людей з Майдану, які прагнули зламати систему. Для цього потрібно підійти розважливо, змінивши виборче законодавство для проведення майбутніх дострокових виборів, – каже експерт.

Учасники дискусії стверджують – Україну чекає тернистий шлях до змін, адже наразі питань є більше, ніж відповідей.

– Не зрозуміло також що буде з бюджетом, хоча всі зараз в один голос вимагають децентралізації влади. Разом з тим, для прикладу, та ж Тернопільська область є дотаційною, та чи зможе громада отримувати достатньо коштів, щоб себе утримувати? Чи в кожному селі знайдеться такий управлінець? Бо ж одна справа – витрачати гроші, які тобі дають, і зовсім інша – самому шукати де взяти ці кошти! – зауважує представник «Партії розвитку України» Костянтин Баранов. – Якщо проводити вибори за старою системою, то навіщо це робити взагалі? Це просто буде перехідним етапом, а значить – дарма витрачені кошти. Саме тому зараз ми перебуваємо у конструктивній опозиції до діючої влади та формуємо команду справжніх професіоналів своєї справи – хороших бізнесменів, управлінців, керівників, які зможуть ефективно працювати, а не бути парламентськими «кнопкодавами».

Питання важливості люстаційних процесів в Україні досі залишається відкритим. Тож дискусійні «круглі столи» проводитимуть в Тернополі й надалі, аби вислухати представників усіх політичних сил та разом дійти згоди для вирішення проблемних завдань, що стоять сьогодні перед владою держави.

Лілія КУЛЕНИЧ

Джерело: Свобода

Вам також може сподобатися