У Тернополі з’явились еко-злодії

IFМобільні туї, червонокнижні дорогі дерева та кущі крадуть в Тернополі екологічні злодії. Якщо комунальники висаджують унікальні і рідкісні рослини, то про це ніде не розголошують, щоби на них не полювали крадії.

За словами заступника начальника управління ЖКГ- начальника відділу благоустрою та екології Олега Соколовського, мобільні туї, які поставили в місті минулоріч, регулярно крадуть. Жодного злодія ще не спіймали, але дерева з вулиць не забирають, а на місце викрадених ставлять нові.

– Ми перейшли зараз до мобільного озеленення. Чому ця ідея втілилась в життя? Саме через ущільнення забудови, бо в деяких місцях висадження неможливе. Нормально тернополяни сприйняли, є багато позитивних відгуків. В той же час є в нас екологічні злодії, які от вирішили, що на його дачі буде ця туя краще дивитись, ніж на вулиці Руській. Крадуть досить часто, але ми ставимо нові. На жаль, до цього часу нам ще ніхто не телефонував, що бачив, як ті туї крали. Злодіїв поки не знайшли, – каже Олег Соколовський.

Крадіжки комунальників не зупиняють. Цьогоріч у місті реалізовують ще одну новинку – топіарне озеленення, таких оленів і слоників вже можна побачити в Тернополі. Правда, про висадження дорогих дерев воліють не говорити взагалі.

– От цього року посадили ряд червонокнижних дерев і кущів, розуміючи, що вони дуже дорогі і унікальні, то ми навіть не кажемо де, бо попередній досвід: сказали, де ми посадили дерева, і вони простояли три дні. Ви пам’ятаєте, на Миру посадили і вони просто зникли. Тобто дійшли до того, що про особливо дорогі кущі і дерева ми ховаємо інформацію, щоби їх не вкрали, – зазначив Соколовський.

Джерело: ДОБА

Вам також може сподобатися