Завідуючу дитячого садка звільнили через голодних дітей?

nkih_pЗавідуюча садочком №9 вважає, що її звільнили, бо не мовчала про голодних дітей і протікаючі дахи.

Правду жінка відстоюватиме у суді та прокуратурі. Батьки виступили на підтримку завідуючої та надіслали скарги в різні інстанції. А в управлінні освіти, кажуть, що звільнення законне

Вони зробили з мене злочинця – лише за те, що посміла говорити правду, – Орися Марчевська не стримує емоцій. – Цькували безкінечними перевірками і комісіями. Як результат – дві догани і звільнення з роботи. Оце ціна правди в нашій державі!

До 1 липня Орися Марчевська завідувала дитсадком №9. Від цього дня – вона безробітний пенсіонер і, як сама гірко жартує, тепер матиме достатньо часу, аби писати скарги, судитись і захищати своє добре ім’я, пише 20 хвилин.

Заяви до суду та прокуратури

Жінка вже подала до суду на оскарження доган. За ними слідуватиме позов щодо неправомірного звільнення з роботи. Також вже направила скарги до генпрокуратури та силовиків обласного і міського рівня. Про «подвиги» очільника міського управління освіти, через конфлікт з якою її звільнили, повідомлятиме до Міністерство освіти. Доказів своєї правоти – стоси копій та оригіналів документів.

За ними гроші, за мною – правда, – каже педагог. – Тут справа принципу відновити моє добре ім’я. Я вкладала душу і серце в свою справу. І піду до кінця.

Конфлікт розпочався ще у грудні 2013 р., коли на нараді в управлінні освіти пані Орися  запитала в начальника управління Ольги Похиляк, коли буде молоко для дітей.

Ще у 2011 році почались перебої з постачанням харчування для дошкільнят, – розповіла пані Марчевська. – Десь в квітні нам починали возити продукти, а до цього 2,5 місяці діти не мали що їсти. Наприкінці року – ті ж проблеми. Так тривало щороку.

Це – геноцид проти дітей

У дитячих закладах є норми для харчування дошкільнят, затверджені Кабміном. Їх весь час порушували, стверджує пані Марчевська. Скажімо, у 2013 р. діти лише дитсадку №9 недоотримали 941 кг м’яса, 932 кг риби. Овочей – 3 т 815 кг, картоплі – 748 кг, а свіжих фруктів – 3 т 133 кг. Масло, сир, молоко, яйця – також в «мінусах». За рік діти недопили соку 1 935 л (копії цих та інших документів є у ред. – прим. авт.).

Це є злочин проти дітей, геноцид, кілька років поспіль я писала доповідні до пані Похиляк, що діти недоїдають, і за це пішла з роботи, – скаржиться Орися Марчевська.

У грудня 2013-го кладова садку №9 була практично порожньою. Батьки прийшли сваритись, що діти голодують.

Тоді разом вирішили, що здамо по 2 грн. і купимо хоч муку, макарони, масло та олію, – каже пані Орися. – Невдовзі у нас почались перевірки. І батьків викликали, і садок «трусили».

11 січня пані Марчевська отримала першу догану. Завідуючій закидали порушення педагогічної етики та чому батьки не клали гроші на рахунки. Жінка такого тиску не витримала і написала про все губернатору. Підписались під листом і батьки.

Просила Бога, щоб не осліпнути

За тиждень у садку нова комісія, до якої входять ті, на кого скаржилась заявниця губернаторові. І перевірки санстанції, охорони праці, пожежників.

Від цього в мене почав різко падати зір, – згадує пані Марчевська. – Я тільки просила в Бога, щоб не осліпнути. Здоров’я підірвала настільки, що довелось робити операцію.

6 травня завідуюча отримала другу догану. Далі – кілька викликів «на килим» і звільнення.  Доки директор садка була у відпустці, в закладі зібрали колектив, якому розповідали про неподобства їхнього керівника. Що, мовляв, і премій не давала, і понаднормових не платила. А звідки? Як щороку від 2010-го, згідно з наказом управління освіти, писали заходи, як зекономити  кошти з бюджету, стверджує педагог.

Орися Марчевська від 1982 р. завідувала різними садками міста. За цей час отримала 16 грамот і подяк.

Батьки вже написали скарги

Батьки дошкільнят, які відвідують садок №9, виступили на підтримку звільненої завідуючої.

Ми обурені і шоковані, бо це людина, яка дбала про дітей і була на своєму місці, а її звільнили, – каже голова батьківського комітету старшої групи Валентина Рибіцька, в якої двоє дітей відвідували цей садок.

Ще у 2011 р. завідуюча зібрала обурених батьків і пояснила, що виникли проблеми з харчуванням, бо в казні немає грошей. Саме тому діти – напівголодні. Тоді батьки зібрали збори та вирішили власними силами харчувати малюків.

Самі купували продукти і приносили з дому – хто що міг, навіть масло, бо малюкам все готували з олією, – пригадує пані Валентина. – Попри ці проблеми це дуже добрий садок і керівник дуже дбала за дітей, а її просто «з’їли».

Батьки пригадують, що неодноразово скаржились до управління освіти, приходили на зустріч з головним освітянином – їх ігнорували. Писали звернення – не отримали жодної відповіді.

Ми будемо боротись за нашого керівника, бо вона на своєму місці – і я зараз висловлюю позицію більшості батьків, – каже пані Валентина. – Вже написали листи голові облдержадміністрації та до Міністерства освіти. Бо її звільнили, аби не заважала.

Такою ж називає причину свого звільнення і пані Марчевська. Каже, що таким чином в управлінні освіти прибирають тих, хто не мовчить. Натомість на їхнє місце приходять слухняні керівники.

Звільнили, виграла суд, поновилась і… звільнилась

Як виявилось, Орися Марчевська – не перша жертва «неугодності». До цього посаду втратила завідуюча 10-го садка Галина Мандзій. Є ще у цьому списку кілька претендентів, вважають освітяни.

Колишня завідуюча садочку №10 Галина Мандзій очолювала садки міста 25 років. Ще 15 – працювала вихователем. У грудні 2012 р. жінку звільнили за статтею.

Мене звільнили за грубе порушення ведення касових операцій, – пригадує пані Галина. – Які у садку можуть бути касові операції? В мене склалось враження, що це було рейдерство – звільнення діючих завідуючих з метою влаштування інших.

Жінка звернулась із позовом до міськрайсуду, однак справу програла. Хоча її тоді підтримав весь колектив. Пані Галина подала апеляцію і 2 липня справу виграла.

В рішенні суду йшлося про негайне поновлення мене на роботі, – зізналась пані Мандзій. – Мене поновити і виплатили зарплату за всі місяці. У рішенні йшлося, що звільнення було незаконним.

Жінка попрацювала до серпня і звільнилась за власним бажанням. Бо, каже, мала інші плани щодо подальшої діяльності.

Мені було бридко від цього бруду і я втомилась воювати з очільником освітян, – каже пані Мандзій. – Просто питання поновлення через суд було для мене принциповим. У мене ще перед звільненням вимагали, аби написала заяву. Я відмовлялась. Мені погрожували, що звільнять, от і звільнили. А я хотіла довести, що є правда і закон.

У місті є кілька завідуючих дитсадків – претендентів на звільнення, припускає пані Галина. Все – через принциповість, а звідси – і конфлікти з освітянським очільником. Бо не мовчать смиренно, а вимагають те, що гарантує закон.

Чимало є таких людей, і всіх поступово прибирають, – вважає пані Мандзій. – Я єдиному дивуюсь: освіта останні роки постійно у центрі скандалів. Міський голова цього не бачить?

Коментар

Раїса САУЛЯК, в.о. начальника управління освіти і науки міськради:

Завідуючу звільнили через систематичне невиконання без поважних причин службових обов’язків, згідно з п. 3 ст. 40 Кодексу Закону про працю. В її діях – ряд порушень. Ми діяли в правовому полі і згідно із законодавством.  Якщо вона вважає, що дане звільнення безпідставне, має право, як і кожен громадянин, подати позов до суду. А ми виконуватимемо рішення суду – тобто, діятимемо виключно в правовому полі.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися