ЦНАП УДАІ: послуги за європейськими стандартами
Нещодавно співробітники обласної міліції спільно з представниками Громадської ради, яка діє при УМВС, провели комплексну перевірку центрів з надання адмінпослуг (далі – ЦНАП), пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, які підпорядковуються УДАІ УМВС України в Тернопільській області. Приводом для цього стали скарги на діяльність підрозділів, раніше відомих як МРЕВ, від громадських організацій, зокрема, «Автомайдан Тернопіль», в особі її керівника Юрія Остап’юка.
Під час комплексної перевірки усіх п’яти ЦНАП, що функціонують на території Тернопільщини, оцінено службову діяльність працівників, проведено ревізію видачі «престижних» номерних знаків, перевірено порядок складання іспитів на право керування транспортним засобом, процедуру надання адміністративних послуг. Також, з метою вивчення громадської думки щодо роботи ЦНАП, опитано відвідувачів даних установ.
Сьогодні обслуговування громадян в центрах практично не відрізняється від європейських аналогів. Аби досягнути такого результату, було докорінно змінено підхід до надання адміністративних послуг населенню. Перед центрами поставлено завдання працювати за принципом: швидко, доступно, якісно. Якщо раніше для реєстрації транспортного засобу потрібно було витратити півдня, то тепер це можна зробити за годину. Такий результат став можливим завдяки сучасному обладнанню усіх центрів новітньою базою для надання адмінпослуг громадянам.
Найперше, співробітники обласної міліції спільно з представниками Громадської ради перевірили чи не нав’язують працівники ЦНАП громадянам прихованих чи непередбачених законом платежів. Примітно, що таких фактів виявлено не було. Проте недоліки у діяльності ЦНАП є. Майже у всіх центрах відсутні інформаційні термінали, хоча є стенди із взірцями заповнення заяв та інших документів і частковим переліком адміністративних послуг та розміром плати за їхнє надання. У кожному ЦНАП є розклад роботи та графік прийому громадян керівництвом підрозділу.
Перевіряючі відзначили, що процес складання іспитів на отримання посвідчення водія відбувається прозоро, у прямому та переносному сенсі. Екзаменаційні класи відмежовані від інших приміщень скляною перегородкою, а також обладнані камерами відеонагляду, тому будь-хто може спостерігати за процесом складання іспиту.
Під час комісійної перевірки обліку, зберігання і фактичної наявності номерних знаків, порушень також не виявлено. До слова, з початку року за «престижні» номерні знаки отримано понад чотириста тисяч гривень.
Хоча суттєвих порушень у діяльності ЦНАП немає, проте у їхній роботі є низка дрібних недоліків. Так, майже усі центри потребують додаткового облаштування приміщень, зокрема, не всі вони обладнані внутрішніми туалетами, кулерами з питною водою. Ці недоліки потребують усунення, адже створюють певні незручності для відвідувачів.
Аби якомога об’єктивніше оцінити якість обслуговування у центрах, було опитано громадян, які скористалися їхніми послугами. За словами відвідувачів, суттєвих незручностей під час реєстрації транспортних засобів, зняття їх з обліку, а також складання іспитів для отримання посвідчення водія, вони не відчули. Громадяни також зазначили, що не помітили у роботі ЦНАП корупційних схем, на які вказували громадські організації у своїх скаргах.
Загалом, під час перевірки, не виявлено порушень законності та службової дисципліни в діях посадових осіб центрів з надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів УДАІ. А ті недоліки, на які було вказано, центри зобов’язані усунути до кінця липня.
Також результати перевірки у четвер, 3 липня, було обговорено на засіданні Громадської ради при УМВС. Діяльність ЦНАПів УДАІ одноголосно визнано задовільною, а адміністративні послуги надаються за європейським стандартом.
До слова, скористатись послугами центрів з надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, можна у Тернополі – вул. Бережанська, 65; у Кременці – вул. Шевченка, 67; у Підгайцях – вул. Замкова, 18; у Теребовлі – вул. Січових Стрільців, 64-А; у Чорткові – вул. Копичинецька, 128.