У Тернополі жінки не пускають вояків на Схід

thumb_15219_news_mДесяток жінок уже добу вартують перед контрольно-пропускним пунктом батальйону тероборони. В’їзд забарикадували абичим. Проте командир батальйону запевняє: участі в АТО його вояки брати не будуть.

Матері солдат запевняють, що удень 15 липня їхніх синів, які тут служать, – відправлять на Схід. Але наголошують, що й половина з них не має навіть бронежилетів.

– З такої безвиході залишається хіба що кричати, – бідкається одна з пікетувальниць. – У сина – маленькі діти, а його сьогодні на Схід кидають… Та ще й без нічого… Навіть бронежилета не видали.

Звідки інформація, що військових з батальйону передислоковуватимуть саме на Схід країни — ніхто так і не уточнив. Самі ж солдатські матері поділилися на два табори. Одні, як пояснили кореспонденту 20minut.ua, приїхали попрощатися з синами. Інші — щоб вплинути на командування нікуди не посилати хлопців.

– Наші депутати з Підволочиського району привезли їм бронежилети. То мій син має захист, – пояснює мати військового.

Ще одна жінка запевнила, що 14 липня розмовляла із командиром батальйону тероборони.

– Він сказав, що хлопців вивезуть, бо є такий наказ, – передає співрозмовниця слова комбата.

Пікетувальниці крізь сльози кажуть, що і їхні сини проти відправки на Схід.

– Мій не хоче їхати, але його застрашили криміналом і змусили написати заяву, що таки їхатиме, – слізно бідкається одна з матерів. – Маємо дитину і повністю одягнути у воєнне, і купити бронежилети, і ще й на смерть послати?

Перед входом на контрольно-пропускний пункт батальйону журналіст поспілкувався із один з місцевих солдатів-противників передислокації. Співрозмовник назвався Володимиром. Пояснює, що до мобілізації уже служив в армії — був зв’язковим.

– Зараз я і не маю з чим їхати, та й не дуже хочу, – пояснює солдат. – 70 відсотків з батальйону не хоче їхати. Я чув, що на всіх є 157 бронежилетів. А мають відправляти 350 хлопців…

Таких вояків командир батальйону територіальної оборони підполковник Ігор Ларін назвав “боягузами і лжепатріотами”.

– І ні на який Схід ми не їдемо. Участі в АТО ці військовослужбовці також не братимуть, – наголосив комбат у телефонній розмові з кореспондентом.
Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися