Тернопільські котельні отримають на 30% газу менше, ніж зазвичай

kotelntaМісцеві органи влади повинні до 25 липня розробити план технічних заходів щодо зниження споживання природного газу підприємствами теплокомуненерго на 30% в період опалювального сезону 2014-2015 років.
Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Григорій Семчук у ході селекторної наради з представниками регіонів.
Він пояснив, що саме на  30% буде скорочено обсяги лімітів природного газу для усіх областей.

Днями під час прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра під запевнив, що Тернопільщина готова скоротити споживання газу на 10%, як того вимагає Київ.

От тільки яким саме чином це буде зроблено до кінця не зрозуміло.

Бицюра вів мову про проекти модернізації теплопостачання та енергоефективності області, однак зізнався, що інвесторів наразі немає. А якщо розібратися, то такі проекти не реалізовуються за кілька днів і не факт, що до початку опалювального сезону вони будуть реалізовані.

Також Бицюра озвучив плани переходу на торф та пелети, на яких можуть працювати твердопаливні котли, а також наміри використовувати енергію вітру та виробляти біогаз.

Одна конкретних напрацювань чи домовленостей знову ж таки немає

Чи встигне ОДА дійсно щось зробити зі сказаного до опалювального сезону? Хочеться вірити, в противному разі, коли в тернополян будуть холодні батареї, чиновникам ОДА не позаздриш.

Наразі в ОДА звітують про підготовлений проект Програми реформування і модернізації системи теплопостачання в Тернопільській області на 2014-2015 роки, яка передбачає 200 мільйонів гривень на відповідні роботи.

Однак програму ще потрібно прийняти, а потім ще визначити виконавців робіт і виконати самі роботи. Час піджимає.

Джерело: 0352

Вам також може сподобатися