Навіщо Леонід Бицюра об’їжджає сміттєзвалища?

1Триває громадське обговорення проекту Програми охорони навколишнього середовища Тернопільської області, що покликана розв`язати екологічні проблеми, зокрема, щодо зведення очисних споруд, впровадження технології переробки сміття, організації паспортизації сміттєзвалищ, а також забезпечення створення схем санітарної очистки населених пунктів, за якими Тернопільщина посідає  останнє місце в Україні.

У рамках проекту Програми, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра здійснює плановий  об‘їзд сміттєвих полігонів краю та вивчає діяльність підприємств, що  їх обслуговують. Теми зустрічей з місцевою владою та представниками обслуговуючих підприємств –  впровадження на сміттєзвалищах технологій переробки, сортування та утилізації сміття.

22 липня Леонід Бицюра навідався на Кременецьке сміттєзвалище. За його словами, воно є «одним з прикладів партнерства комунальної установи та приватного інвестора з метою залучення реальних інвестицій на розв’язання проблем утилізації і переробки сміття».

«Із комунальним підприємством Кременецької міської ради приватний інвестор уклав довготерміновий договір на обслуговування сміттєзвалища, який передбачає  організацію сортування й утилізації сміття, – зазначив Леонід Бицюра. –  За схожою схемою мали б почати працювати й інші громади, на чиїх територіях розташовані сміттєзвалища. Адже одним із основних завдань Програми є залучення приватних інвесторів для розв’язання екологічних проблем регіону. Іншого виходу поки не існує».

Громадське обговорення проекту Програми охорони навколишнього середовища Тернопільської області продовжується. Пропозиції та зауваження можна надіслати на адресу:eco_ter@tr.ukrtel.net.

Вам також може сподобатися