Вчора на набережній Тернопільського ставу освятили 800 літрів води

20140727_0163Спільний молебень представників різних церковних конфесій та освячення води з нагоди 1026-річниці Хрещення Русі-України відбулося на набережній Тернопільського ставу 27 липня. Після молитви святі отці освятили 800 літрів води для тернополян та місцеву водойму.

– Ми прийшли сьогодні вшанувати це величне для кожного християнина України свято – День хрещення Русі-України, – сказав Архієпископ Тернопільський, Кременецький і БучацькийНестор. – Святий рівноапостольний князь Володимир не одразу прийшов до віри Христової, він хотів язичницьку віру реформувати, бо ще не знав про єдиного, істинного Бога, але серце його прагнуло знайти цю віру, яка буде вести його протягом земного життя до життя вічного і до спасіння. Тепер же ми просвітлені цим світлом віри. Але, на жаль, сьогодні нас прийшло сюди дуже мало. Те, що нас охрестили більше тисячі років тому, якось не викликає у нас бажання вшановувати того, хто зробив це для нас. Але якщо ми не будемо про це пам’ятати, якщо будемо забувати про нашого хрестителя, то втратимо цей живий зв’язок з Богом, з церквою, з Христом Спасителем. Ми ніколи не забуваємо про своїх хресних батьків, і пам’ятаємо, що їх треба шанувати,тому що вони поставили нас на шлях до пасіння, до віри. Так само ми повинні завжди шанувати нашого хрестителя. Не просто пам’ятати, що він був великим князем, але й щиро молитися до нього і вшановувати всю його працю.

Перед присутніми на святі виступили не тільки представники різних єпархій, а й керівники області та міста.  А після завершення урочистої частини люди мали можливість набрати для себе освяченої води.

20140727_0066

Ольга Трач

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися