У Тернополі процвітає російський гральний бізнес

gb-2-300x217У нічний час громадські активісти вже кілька днів поспіль у супроводі журналіста «Свободи» намагалися звернути увагу на роботу так-званих залів «державних миттєвих лотерей» у Тернополі. Іншими словами, це ті ж самі тільки ледь видозмінені заборонені ігрові автомати. Всі вони працюють за ліцензією приватних структур, які зареєстровані в офшорних зонах. Активісти звинувачують тернопільських підприємців, які заробляють гроші завдяки таким ігровим залам, у посібництві ворогам України з Москви. Адже реальними власниками компаній є росіяни. Боротьба з новітніми ігровими автоматами триває по багатьох містах. У більшості випадках міліція нічого не робить, не намагається довести незаконність функціонування закладів. У Тернополі картина така ж. На допомогу «лотерейникам» прибігають амбали з місцевої охоронної фірми «Максима». Після рейдів громадськості, зали не припиняють роботу, їх не закривають правоохоронці.
«Псевдолотерея»

Ліцензію на створення ігрового залу тепер мають право видавати три приватні організації та одна державна – “Українська національна лотерея”, “Молодьспортлото”, “Патріот” і Ощадбанк. Тільки вони мають право розпоряджатися величезними статками.

Дохід «Патріота» від продажів лотерейних квитків в I кварталі 2013 р. досяг 869 мільйонів гривень, а частка ринку оператора – 54,3%. У 2012 році «Патріоту» вдалося збільшити свої надходження в 15 разів – до 1, 7 мільярда гривень.

Такі показники забезпечили «Патріоту» перше місце за доходами «Патріоту». Саме ця структура першою запустила так-звані «миттєвої державні лотереї». Оператора пов’язують з компанією Ritzio Entertainment Group, що належить російському бізнесменові Олегу Бойко. До введення заборони грального бізнесу в Україні підприємство володіло великою мережею гральних автоматів, які, судячи з усього, були трансформовані в «лотерейні». «Патріот» допустив на ринок лотереї ігрові автомати, і саме вони дають такий оборот.
«Вони фінансують російську агресію!»

Найголовніше і найпростіше гасло тернопільських громадських активістів: «Вони фінансують російську агресію!». Останні два рейди розпочиналися обклеюваннням фасаду ігрових автоматів відповідними наліпками. «Сьогодні триває російська агресія на територію України, – розповідає один із головних організаторів акцій, голова громадської організації «Ідея нації» Олексій Станько. – Функціонування таких залів, ніщо інше, як пряме фінансування наших ворогів. Адже всі прибутки йдуть у Росію».

Та окрім патріотичних намірів, тут є і соціальна складова. Ігромани потрапляють у пряму психологічну залежність. Вони програють всі свої, при цьому, залишаючи голодними своїх дітей. «Ці зали «миттєвих державних лотерей» – це ті ж самі ігрові автомати. Колись все починалося з «одноруких бандитів», потім все трансформувалося «інтернет клуби» з закритими вікнами і цілодобовим режимом роботи. Ноу-хау ми бачимо на свої очі. От у цьому залі, (зал МДЛ по вулиці Київська, 1) навіть забули здерти наклейки попередніх «інтернет клубів», – продовжив Олексій Станько.
«Павутина»

Перший рейд громадські активісти здійснили у пізній вечірній час по вулиці Київській. У першому ж будинку спального району є всім відомий зал. Тут завжди людно. Олесій Станько і ще півтори десятки молодих людей зайшли у приміщення. Там було кілька чоловіків, які грали у «класичні» ігрові автомати.

Потрапивши до такого приміщення, одразу розумієш – це типовий гральний зал з добре підібраною інфраструктурою. Та ж напівтемрява, відсутність годинника і вікон. Режим роботи такої установи цілодобовий і до того ж без вихідних. Інтер’єр, яскраве миготіння десятків гральних автоматів, вишколений персонал – все тут продумано до дрібниць.

Хоча це житловий будинок, зал працює цілодобово. Мінеральну воду і енергетичні напої тут подають ледь не за собівартістю. І чого тут дивуватися, адже не це їх головний заробіток.

Вже на вході всіх зустрічає розлючена жіночка зі специфічною різнокольоровою зачіскою. Вона то погрожує, то намагається нормально говорити. Звичайно, що вона не хоче відео- та фотозйомки. Говорить про законність функціонування залів. У процесі розмови виявляється – жодного стосунку вона не має до закладу. Просто дама зайшла до знайомої-касира у гості. Та зал вона не покидає і продовжує себе словесні перепалки до самого закінчення відвідин громадськості.

Таких ігрових залів по Тернополі майже десяток. Навіть у самому приміщенні на Київській, 1 почеплена вивіска про відкриття нового по вулиці Хмельницького.
«Льоша, всьо законно!». А Василь слухавки не піднімає

Тернопільські міліціонери не хочуть шукати шляхів для прикриття цього горе-бізнесу. Як ми вже повідомляла «Свобода», за інформацією джерел близьких до УМВС на місцях все «кришують» самі ж правоохоронці. «Доводиться неодноразово чути, що з кожного залу керівники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю отримує близько 600 доларів щомісяця. Це без урахуванням інших хабарів», – зауважує  Олексій Станько.

Під час кожного рейду, журналіст «Свободи» намагався дотелефонуватися до начальника УДСБЕЗ Василя Мокрицького. Та він слухавки жодного разу не брав. Правда на місце кожного разу виїжджали його підопічні. «Льоша, ми ж тобі вже казали – всьо законно! Є висновок київського експерта! То є лотомати, а ніякі не ігрові автомати», – не втомлювався щоразу повторювати Олексію Станьку один і той же працівник відділу боротьби з економічною злочинністю. Пан Олексій вбачає у цьому пряме «кришування» міліцією грального бізнесу.

Щоразу Олексій Станько наголошував і про кінцеву точку потрапляння прибутків від такого бізнесу – Російську федерацію. «Ваші колеги зараз воюють на Донбасі, – звертався Олесій до міліціонерів, які прибували на виклик громадських активістів.- Ви маєте перші боротися з цими закладами. Та чомусь ви нічого не робите!».

Під час останніх рейдів на місце приїжджали і амбали з приватної охоронної фірми «Максима». Ця структура близька до теперішнього міського голови Тернополя Сергія Надала. Ці псевдо-охоронці навіть пробували «наїхати» на активістів, мовляв, чому не їдете воювати на Схід. Хоча самі ці охоронцям не завадило б допомогти нашій армії і записатися добровольцями.

Джерело: Свобода

Вам також може сподобатися