Мешканці сіл Дичків і Великі Бірки заблокували машину, яка скинула нечистоти у прибережну смугу річки Гнізна

vlcsnap-2014-07-30-18h56m52s238Вчора мешканці сіл Дичків і Великі Бірки заблокували машину, яка скинула нечистоти у прибережну смугу річки Гнізна. Люди кажуть: забруднюють таким чином річку вже не вперше і вимагають притягнути до відповідальності винних у цьому.

Нечистоти в прибережну смугу річки Гнізна вилили з асенізаційної машини. Мешканці Дичкова та Великих Бірок побачили скид і заблокувати авто. Люди кажуть, це робиться не вперше.

– Побачив, що він сюди повернув, я за ним тихенько почекав, а він розклався і почав зливати. Я підїхав, то він вже зливав те все, побачив мене кинув шланг, почав кіпішувати, я вийняв ключі з машини, щоб він не втік і перекрив дорогу, підійшов пофотографував, зняв на відео, – розповідає мешканець села Дичків Ярослав.

На місце події приїхали активісти, комунальники, селищний голова Великих Бірок. Водій машини говорити відмовився, каже що даватиме пояснення тільки при адвокаті. Комунальники від машини відхрещуються, пояснюють, що уклали договір на злиття стоків з одним перевізником. Селищний голова Бірок ситуацію прокоментував так:

– Факт є, злив не там де треба, це є адмінправопорушення. Треба оформляти, – говорить селищний голова Великих Бірок роман Мацелюх.
– Адмінправопорушення, а якщо аналізи будуть критичними, то що це буде?
– Які будуть аналізи – тоді буде видно.

На місце події викликали міліцію, а також екологів, які відібрали проби води.

– Буде порушена справа. Якщо буде доведено, що ці факти, ці нечистоти з нанесенням численних збитків, то можливо буде і кримінальна справа, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об’єщик.

– Хто за це має відповідати?

– В першу чергу комунальна служба. Комунальники дають пояснення, що вони найняли перевізника, і це перевізник винуватий, шукають в собі винного. Але, в будь-якому випадку, комунальна служба, на тій території де скид нечистот, не самих очисних споруд, а річки – це територія Бірковецької сільської ради, тобто вступає в дію сільський голова, який мав би приймати першочергові рішення і думати що робити, а не лобіювати їх інтереси.

Мешканці Великих Бірок просять справедливого розслідування справи і притягнути винних у скиді нечистот до відповідальності.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися