Тернопільським студентам замінять дипломи

dyplomГалас навколо дипломів зчинився у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. З технічних причин у  назві навчального закладу було допущено помилку. При перекладі з англійської «педагогічний» замість «pedagogical» вказано «pedagogial», тобто пропущено одну букву. Своєї провини керівництво університету не заперечує й обіцяє замінити дипломи. Тим, хто збирається за кордон, новий документ видаватимуть у першу чергу. Заміна відбуватиметься за кошти тих, хто допустив помилку.

Дипломи з помилками отримали близько 200 випускників університету різних факультетів. Проблему почали жваво обговорювати у соціальних мережах та місцевих видання. Мовляв, за документ студенти заплатили по 93  гривні, і як їм зараз бути, вони не знають. Адміністрація навчального закладу своєї провини не заперечує й обіцяє залагодити проблему.

– Справді, особами, які готували «на вихід» дипломи, було допущено технічну помилку, а саме – працівниками навчально-методичного відділу. В результаті цього змінилася суть для тих випускників, які планують працевлаштовуватись за кордоном. Але в Україні документ має юридичну силу. Ми визнаємо свою помилку і не відхрещуємося від неї. В університеті провели службове розслідування і з’ясували, за яких обставин було допущено помилку. Запевняю, всі студенти, які піднімають питання заміни, отримають нові документи. Першу партію змінених дипломів доставлено ще минулого тижня, – каже Володимир Кравець. – Для України це не має принципового значення, тому що в документі є текст українською мовою. Студенти, які використовуватимуть диплом у нас, можуть не змінювати його або зробити це пізніше.

За словами Володимира Кравця, заміна відбувається за кошти тих осіб, які допустили помилку. Щоб отримати новий диплом, студенти мають написати заяву в деканаті. Така прикра ситуація спіткала не тільки ТНПУ, а й ще кілька вищих навчальних закладів України.

Як повідомив ректор університету, працівника, який допустив помилку, не звільнятимуть. Мовляв, він і так несе матеріальні витрати, хоча заклад старається їх мінімізувати. Керівництво запевняє: студенти з розумінням віднеслися до ситуації, тому процедура заміни відбувається спокійно та без ажіотажу.

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися